Mobil

Nokia, Motorola'nın gerisinde kaldı

Motorola, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri olan Hindistan'da Nokia'yı geride bırakmayı başardı.

Nokia, Motorola'nın gerisinde kaldı

Analiz şirketi Canalys, dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Hindistan’da yılın ikinci çeyreğinde satılan akıllı telefonlara ilişkin bir rapor yayınladı. 2014 yılı ikinci çeyreğinde ülkede en çok telefon satan üretici Samsung oldu. Güney Koreli üretici üç aylık süreçte 4.4 milyon akıllı telefon satmayı başardı. Hintli üreticilerden Micromax 3.1 milyon akıllı telefonla ikinci olurken yine bir diğer Hintli üretici Karbonn ise 1.07 milyon akıllı telefon satarak listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Bugüne kadar genellikle Amerika pazarına açılmayı uygun gören ve sınırlı sayıda telefonu uluslararası arenada piyasaya sunan Motorola, Hindistan’da ikinci çeyrekte 955.650 bin akıllı telefon satarak Nokia’yı (Microsoft Mobile) geride bıraktı. Lenovo bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Motorola özellikle bütçe dostu Moto G ve Moto E modelleriyle büyük bir sıçrama gerçekleştirdi.

Bütçe dostu akıllı telefonlarla gelişmekte olan ülkelere açılmayı sürdüren Motorola’nın ağustos ayı içerisinde yeni amiral gemisi Moto X+1’i duyurması bekleniyor. 

kaynak: gsmarena

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.