Mobil

Nokia MWC 2014'te hangi akıllı telefonları tanıttı?

Nokia uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla bir milyar kişiyi daha birbirine bağlıyor.

Nokia MWC 2014'te hangi akıllı telefonları tanıttı?

Nokia, Mobile World Congress’te (MWC), çıkardığı beş yeni uygun fiyatlı telefonla bir milyar insanı daha internete bağlama taahhüdünü vurguladı. Aralarında Nokia X’in de olduğu bu akıllı telefon ailesi Android™ uygulamaları ve Microsoft servisleriyle uyumlu çalışıyor, Nokia deneyimlerinin imzasını taşıyor.

-      Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL hızlı büyüyen uygun fiyatlı akıllı telefon pazarına uygun ve Lumia ile Skype, OneDrive ve Outlook.com gibi Microsoft servislerine geçiş sağlayacak biçimde fiyatlandırıldı.

-      Nokia’nın tam-dokunmatik Asha cihazlarının halen en uygun fiyatlısı olan Nokia Asha 230, 45 Euro fiyatında.

-      Sosyal uygulamalara sahip, internet bağlantılı bir mobil telefon olan Nokia 220 ise sadece 29 Euro fiyatında.   

Nokia Cihazlar ve Servisler Başkan Yardımcısı Stephen Elop, lansmanla ilgili şu yorumda bulundu: “Nokia dünyadaki milyarlarca insanı birbirine bağlıyor ve bugün, muhteşem deneyimleri bir milyar insana daha ulaştırmak için tasarlanmış yeni ürün yelpazemizi tanıtıyoruz.”

 1393251829_nokia220group.jpg

Ardından Elop şunları ekledi: “Bizim planlı yaklaşımımız dört seviyede ürün sunmak: yeni Nokia 220 gibi uygun fiyatlı giriş seviyesi cihazlarımız; yeni Nokia Asha 230 gibi giriş seviyesi Asha dokunmatik telefonlarımız; öncelikle büyüyen ekonomiler için olan yeni Nokia X, X+ ve XL akıllı telefonlarımız; ve en üstün yeniliği sunan ve Microsoft deneyimine tam olarak uyum sağlayan Lumia portföyümüz.”

Nokia X ailesi dünyanın en iyisi

Nokia X ailesi, Lumia ailesinden esinlenilen canlı, kutucuk-bazlı kullanıcı arayüzüyle Nokia’nın ünlü telefon kalitesine ve tasarımına sahip. Tüm cihazlar, kullanıcıların en sevdikleri uygulamalar arasında rahat geçiş yapabilmesini sağlayan bir ekran olan Fastlane ile geliyor. Kullanıcılar, Nokia Mağaza’dan, bir düzineden fazla üçüncü taraf uygulama mağazasından ve sideloading yaparak özel olarak tasarlanmış, kalite testleri yapılmış uygulamalara ulaşabiliyor. Kullanıcılar kutudan çıkan gerçek çevrimdışı haritaların bulunduğu ücretsiz HERE Maps ve onunla entegre sokak sokak navigasyon ile ücretsiz müzik dinleyip çalma listelerini indirmeye imkan tanıyan Nokia MixRadio’nun keyfini çıkarıyor. Tüm cihazlar, bir dizi üçüncü taraf uygulama ve oyun önceden yüklenmiş olarak geliyor. 

 1393251856_nokiaxfrontblacklockscreen.jpg

Nokia X ailesi ayrıca OneDrive’ı kullanarak ücretsiz bulut depolama yapabilmek gibi sevilen Microsoft servisleriyle uygun fiyata tanışma olanağı da veriyor. Seçilmiş piyasalarda Nokia X ailesinden herhangi bir akıllı telefon satın alan kullanıcılar, sınırlı bir zaman için geçerli kampanyayla 60’dan fazla ülkedeki sabit telefonlar ve 8 ülkedeki cep telefonları ile uluslararası görüşme yapmaya olanak tanıyan bir aylık Skype Sınırsız Dünya Aboneliği de kazanacak.

Serinin ilk cihazı Nokia X, 4 inç IPS kapasitif ekran ve 3 MP kamera ile geliyor. Nokia X+ daha yüksek bellek ve depolama kapasitesi sayesinde oyun, müzik, fotoğraf ve videoya düşkün multimedya meraklıları için en iyi hale getirildi. Hem Nokia X hem de X+ parlak yeşil, parlak kırmızı, açık mavi, sarı, siyah ve beyaz renklerde üretiliyor. Ailenin üçüncü üyesi Nokia XL 5 inçlik ekranı ve 2 MP -Skype video aramaları için ideal- kamerası ve 5 MP flaşlı, oto-fokus özellikli arka yüz kamerası ile göz dolduruyor. Nokia XL parlak yeşil, turuncu, açık mavi, sarı, siyah ve beyaz renklerde üretiliyor. Tüm Nokia X ailesi Qualcomm® Snapdragon™ çift çekirdek işlemci barındırıyor ve kullanıcıların daha iyi tarifeler için SIM kartlar arasında geçiş yapmasına olanak tanımak amacıyla Çift SIM destekliyor.

 1393251869_nokiaxfrontredskype.jpg

Nokia X 89 Euro’dan başlayan fiyatlarla hemen satışa çıkacak ve Asya-Pasifik, Avrupa, Hindistan, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da piyasaya sunulacak. Nokia X+ ile Nokia XL’in bu piyasalarda, ikinci çeyreğin ilk dönemlerinde sırasıyla 99 Euro ile 109 Euro fiyatlardan satışa sunulması bekleniyor.

“Önce mobil” nesli için çok güzel tasarlanmış telefonlar: Nokia Asha 230 ve Nokia 220

Nokia, interneti ilk kez deneyimleyecek kullanıcılar için iki telefon daha tanıttı.

Sevilen Asha ürün yelpazesine eklenen Nokia Asha 230, tam-dokunmatik mobil telefonlara ideal bir giriş. Nokia Asha 230, aralarında Fastlane arayüzü ve Line, WeChat ve WhatsApp gibi en sevilen sosyal uygulamaların da olduğu Asha platformunun tüm imtiyazlarından yararlanıyor. Nokia Asha 230’ün kamerası kilit ekranının bir kez kaydırılmasıyla etkinleştirilebiliyor ve kullanıcılar bir dokunuşla en sevdikleri sosyal ağlarda görüntüler paylaşabiliyor. Gelecek bir yazılım güncellemesiyle Nokia Asha 230, Microsoft OneDrive’da 7 GB ücretsiz bulut depolama alanı ve buluta otomatik yedekleme seçeneği de sunacak.

 1393251886_nokiaxlbackorange.jpg

Sadece 45 Euro fiyatla gelen Nokia Asha 230, bugüne kadarki en uygun fiyatlı Asha dokunmatik cihazı. Tek ve Çift SIM çeşitleriyle çıkacak olan cihaz, Asya-Pasifik, Avrupa, Hindistan Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da hemen satışa sunulacak.

Nokia ayrıca en düşük fiyatlı, veri-etkin telefonunu da tanıttı: çok güzel tasarımlı Nokia 220, dünyanın her yerindeki daha fazla insan için mobil internet erişimini mümkün kılıyor. 2.4 inç renkli ekran, toza ve suya dayanıklı tuş takımı ile Nokia 220, mobilite ile interneti ilk kez deneyen kullanıcılar için ideal; Facebook ve Twitter önceden yüklenmiş ve varsayılan arama motoru olan Bing, Nokia Xpress tarayıcıda önceden tanımlanmış geliyor. Nokia 220 için perakende satış fiyatı 29 Euro’dan başlıyor. Tek ve Çift SIM çeşitleriyle Asya-Pasifik, Avrupa, Hindistan, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da hemen satışa sunulacak. 

1393251843_nokiaasha230group.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.