Mobil

Nokia N9 Avrupa' da satışa çıkıyor

Nokia, Windows Phone 7.5 Mango' lu cep telefonlarından önce, MeeGoo' lu N9' u piyasaya sürüyor.


Standart cep telefonu piyasasında hala lider olan ama akıllı telefonlar baz alındığında oldukça geride olan Nokia, bu durumu düzeltmek adına Microsoft ile anlaşma yaparak gelecek akıllı telefonlarında Windows Phone 7.5 Mango' ya şans tanıyacak.

1313408335_nokian91.jpg

Bu durum öncesinde bu senin son MeeGo işletim sistemli telefonunu bugünden itibaren Avrupa' da piyasaya sürecek olan Nokia, N9' dan çok umutlu. Eğer Windows Phone öncesinde MeeGo' lu Nokia N9 büyük başarı gösterirse, bu Nokia için büyük avantaj olacaktır. Aksi takdirde tüm umutlarını Microsoft' a bağlayacak.

Nokia N9 satışa başlamak üzere tüm mağazalara dağıtılmış durumda. Ayrıca ön sipariş veren kullanıcılarada cihazları gönderilmeye başlandı. Nokia N9 bazı ülkelerde farklı çıkış tarihlerinde piyasada olacak. Şuan için Avrupa' da satışa başlanan Nokia N9' un 16 GB modeli 480 Euro, 64 GB modeli ise 560 Euro fiyat etiketiyle kullanıcılarını bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.