Mobil

Nokia PureView vs Nokia Lumia 920 - Karşılaştırma

Nokia'nın iki kamera dahisi karşı karşıya!


Nokia'nın 41 megapiksel kameralı telefonunu bilirsiniz, bu yazın piyasaya çıkan cihaz kamera + telefon kompbinasyonunda kullanıcıları en çok memnun eden telefonlardan biri oldu. Ayrıca geçtiğimiz yaz aylarında yapılan lansmanda da 41 mega piksel kamerasıyla diğer markalar arasından seçilerek ödüle layık görülmüştü.

Nokia Lumia 920'den de aynı kamera beklentileri vardı. Nokia 808 PureView 41 mega piksel kamerasına rağmen Symbian işletim sistemiyle geldiğinden, Windows Phone bekleyen bir çok kullanıcı Lumia 920'nin kamerasından şikayetçi durumda.

1355927408_0.jpg

Nokia Lumia 920 tanıtımındaki fiyaskoyu da yeri gelmişken hatırlatmak istiyorum. Nokia Lumia 920 tanıtımı yapılırken, bir video ile Lumia'nın kamera kalitesi sunuldu. Ancak videoda küçük bir ayrıntı atlanmıştı. Kamera'nın Lumia 920 değil profesyonel bir makineyle çekildiği yansıyan camdan anlaşıldı. Bunun üzerine Nokia'nın özür dileme durumları oldu.

Uzun lafın kısası Lumia 920 kamera olarak biraz hayal kırıklığı yarattı. Aşağıda izleyeceğiniz videoda Lumia 920 ve Nokia Pureview'in kamera karşılaştırmasını bulacaksınız. Rengarenk tasarımıyla dikkat çeken Lumia'nın PureView'in yanındaki kamera kalitesini hep birlikte görelim:


Yorumlar
Misafir
Youtub da lumia920 ce iPhone 5 caméra testi var orada iphonun lumia dan daha iyi oldugu bariz sekilde gorulmekte.
Cevapla
Lumianın Kamerasından bir şikayetim yok sadece bir keskinlik sorunu vardı güncellemeyle düzeldi eğer lumia 920 kullanıcıları kameradan şikayetçi ise diğer tlf sahipleri napsın :)
Cevapla
Lumia 920 de titreşim yok ois iyi çalışıyor demek ki.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.