Mobil

Nokia rakiplerini solladı!

Nokia mobil pazarında hala etkili bir oyuncu olduğunu ortaya koydu. İşte şirketin kazanç sağladığı pazar detayları.

Nokia rakiplerini solladı!

Nokia markası Amerika Birleşik Devletleri'nde güçlü varlığını her zaman korudu ve ABD pazarındaki en iyi beşinci akıllı telefon markası olmayı başardı. Şirket şu anda mobil sektöründe Apple, Samsung, Xiaomi gibi markalar ile rekabet etse de bazı pazarlarda sağlam konumunu korumaya devam ediyor.

Nokia rakiplerini solladı!

Nokia'nın başarısı C100'ün bu yıl en çok satılan 15. akıllı telefon olduğunu da gösteren en son IDC raporunda ortaya çıktı. Rapor, Nokia C200'ün de 2022'de başarılı bir performans gösterdiğini gösteriyor. IDC slaytı, Nokia akıllı telefon sevkiyatlarında 2022 yılının ikinci çeyreğinde, ilk çeyreğe ve bir önceki yıla kıyasla bir artış olduğunu gösterdi. Amerika Birleşik Devletleri pazarı Nokia için büyük bir vaatte bulunuyor ve 2022'nin üçüncü çeyreğinde güçlü bir performans sürdürmeyi bekliyor.

Analist IDC, raporun arkasındaki detayları sağlamadı, ancak önceki IDC ve Strategy Analytics'in 1. Çeyrek raporlarıyla uyumlu sonuçlar çıktı. Nokia, telefon pazarında dünya çapında lider bir oyuncu. Nokia Mobile, akıllı telefonları da içerecek şekilde pazar payını hızla genişletiyor ve ABD'de olumlu bir dönüşün keyfini çıkarıyor. Önceki bir rapora göre, Nokia Mobile'ın Avrupa'daki büyüme profili, %87 ile Kuzey Amerika'ya kıyasla %31 ile daha az etkileyiciydi. Nokia'nın ABD'deki performansına ilişkin IDC raporu, markanın odak noktasının bir yansıması ve şirketin geneli için güçlü mali tablolara dönüşmekte. 2021'den bu yana Nokia, hem Avrupa'da hem de Kuzey Amerika'da çok güçlü performanslar sergiledi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.