Mobil

Nokia sonunda bunu da yaptı!

Nokia, Ovi Store'dan desteği kesti. Artık geliştiriciler uygulama yükleyemeyecek.

Nokia sonunda bunu da yaptı!

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Nokia, MeeGo ve Symbian için tüm geliştirici desteğinin dolacağını bildirmişti. O tarih geldi ve Ovi Mağaza'ya geliştiriciler tarafından uygulamalar yüklenemeyecek.

1388692922_img20140102215057.jpg

Yapılan açıklamada geliştiricilerin uygulamalardan gelir almaya devam edebilecekleri ve uygulamaların indirilmeye hazır olacağı bildirilmiş. Ayrıca Ovi Store da mevcut olan uygulamalara geliştiriciler tarafından güncelleme verilmesi mümkün olacak.

1388692872_img20140102215042.jpg

Henüz iOS ve Android'in olmadığı yıllarda en çok kullanıcı sayısına ulaşan Symbian işletim sistemi tarihin tozlu raflarına kaldırıldı. Bununla yetinmeyen Nokia, Microsoft'un Windows Phone işletim sistemini tercih etmesiyle Meego'yu da aynı kaderle başbaşa bıraktı. Ne diyelim dileriz nokianın bu kararı kendi lehine olur. Şahsi görüşüm: Nokia'nın yıllardır desteğini gördüğü geliştiricilere Symbian ve Meego'nun kilidini açması olacaktır. Çünkü bunu hak ediyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.