Mobil

Nokia ve HMD ilk yılını kutluyor!

Nokia ve HMD Global ortaklıklarının ilk yılını kutluyor.


Nokia telefonlarının yeni adresi HMD Global, sahip olduğu geniş ürün portföyüyle ve başarılı performansıyla ilk doğum gününü kutluyor. Yeni kurulan teknoloji şirketi, sadece 12 ay içinde, on bir cihazın tanıtımını gerçekleştirerek ve ZEISS gibi sektörün önde gelen şirketleriyle işbirlikleri yaparak önemli başarılara imza attı.

Toplamda 48 dilde hizmet veren internet sitesiyle öne çıkan HMD Global, altı Nokia akıllı telefondan oluşan yeni portföyünü ve beş temel fonksiyonlu telefonunu 80'in üzerindeki pazarda tüketicilerin beğenisine sundu.

Dünya Mobil Kongresi 2017'de Nokia 3310'u tanıtarak dikkatleri çeken HMD Global, ilk Android işletmeciye sahip telefonuyla 20'nin üzerinde ödül kazandı ve satışa sunulduğu tüm pazarlarda yoğun ilgi gördü.

Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'nın lansmanı Dünya Mobil Kongresi sırasında 1 milyondan fazla kişi tarafından canlı izlendi. Facebook'ta 2,2 milyon takipçi sayısına ulaşan HMD Global’in videoları 200 milyondan fazla kişi tarafından izlenirken, internet sitesi de 87 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

HMD Global ilk yılında, aralarında Nokia, Google, Foxconn ve ZEISS'ın da bulunduğu sektör liderleri ile önemli stratejik ortaklıklar kurdu. Önümüzdeki yıl içinde ise şirket, bu ortaklıklara sadık kalarak inovasyona yatırım yapmayı ve bir akıllı telefondan beklenen yeni standartları belirlemeyi sürdürmeyi hedefliyor. Nokia telefonları, bugün 80'in üzerinde ülkede 45 internet sitesi üzerinden satılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.