Mobil

Nokia ve Microsoft'un gizli planları

Ortaya atılan iddialara göre Nokia ve Microsoft yeniden el ele verdi ve "büyük bir şey" geliştiriyor!


Nokia'nın bir süre önce tanıttığı yeni amiral gemisi Lumia 925 akıllı telefonunun piyasaya çıkışına çok az zaman kalmışken ortaya çıkan söylentiler firmanın Microsoft ile olan bağlantılarını daha da sıkılaştırdığına işaret ediyor. Nokia UK yöneticilerinden Ray Haddow yaptığı bir açıklamada Nokia'nın Microsoft ile çok farklı bir proje üzerinde çalıştığını ve birkaç hafta içerisinde bu çalışmanın meyvelerinin ortaya çıkmaya başlayacağını vurguladı. Bu meyvenin ne olacağı konusunda kesin bir açıklama yok ancak bu tür bir açıklama kafalarda bir sürü soru işaretinin oluşmasına da neden olmadı değil.
 
İkilinin ne hazırladığı konusunda bir bilgi sızdırılmamasına rağmen bunun yeni bir yazılım olacağı ve Beta sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkacağı dedikoduları kulaktan kulağa dolaşmaya başladı bile. Ancak beta da olsa Microsoft ve Nokia bu yeni yazılım üzerine çok güçlü bir hamle yapacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.