Mobil

Nokia ve Symbian rüzgarları!

Nokia'nın efsane işletim sistemi Symbian için şu gerçekleri duyduk!

Nokia ve Symbian rüzgarları!

Dünyanın en büyük mobil cihaz üretici firmalarından Nokia geçtiğimiz aylarda hatırlarsanız Microsoft ile anlaşarak ürettiği telefonlarda Windows Phone'ları kullanmayı kabul etti. Diğer yandan Dünya devi Nokia'nın emektar mobil işletim sistemi Symbian için şu gerçekleri ortaya çıktı.

Microsoft'la anlaştığı günden beri kendini onların donanım geliştirici olarak görüyor  Nokia.  Ekosistem ve Gelişitrici Deneyimi Müdürü Dissmann Jens bu açıklamayı doğrular nitelikte konuşmalarıyla tanınıyor.

1333373194_nokia-symbian.jpg

Jens'in yaptığı konuşmada şu cümleler dikkat çekiyor: "Geçen yıl Symbian platformu bugünden daha farklı bir durumdaydı. Bugün burada size göstereceklerim, resmi veriler değiller ama Symbian çok düşük bir pazar payına sahip. Bir yılı aşkın süredir Nokia, Windows Mobile işletim sistemiyle çalışan ürünler piyasaya sürüyor, çünkü işbirliği işe yarar."

Symbian hakkında yaptığı geniş konuşmasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Jens şu noktalara dikkat çekiyor; Symbian  işletim sisteminin eski popülerliğinin kalmadığını, kısaca bitti tabirini kullanılabileceğini, buna ek olarak RIM ve BlackBerry'nin de aynı durumu yaşadığını belirtti. Diğer yandan gururla değindiği nokta da, Nokia'nın mobil cihazlar dünyasındaki pazar payının günden güne büyümesi oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.