Mobil

Nokia yeni Asha modellerini tanıttı!

Nokia, bugün Abu Dhabi'de yeni telefonlarını görücüye çıkardı

Nokia yeni Asha modellerini tanıttı!

Nokia'nın son gözdesi Asha'lar bugün yapılan basın toplantısı ile birlikte kamoyuna duyuruldu. Yeni telefonlar Asha 500, Asha 502, ve 3G-destekli Asha 503 olmak üzere piyasaya sürülecek. Asha 501 serisinin üreticisi, piyasaya sürülecek yeni ürünlerin, "buz kesiği" adını verdiği renklerde ve kenarların kesişim noktalarını yuvarlanacağını duyurdu. 

Kamera arayüzü yenilenen telefon için, aynı zamanda ekrana yerleştirilen kameraya direkt erişim sağlayan ikon bulunuyor. Telefonu sağa ve sola çevirerek, ekran görüntülerini ve menülerine geçiş yapabileceğiniz telefon için, tek tuşla Facebook'ta paylaşım yapabileceksiniz. 

1382442400_gsmarena005.jpg

Asha 500 serisinin, Asha 5-serisinden esinlenerek geliştirdiklerini belirten kurum, kameranın da 2 megapiksel olacağını duyurdu. Telefonlar ayrıca tek ve çift sim kart seçeneği ile farklılık kazandırılmaya çalışılmış. Telefonların kendi aralarında özellikleri değişiyor. Mesela, çift sim kart seçeneği sadece Asha 502 için geçerli olacak ve bu telefon 5 MP kamerayla birlikte gelecek.

Asha 503 için ise 3G bağlantısı sağlanacak, bununla birlikte tek ve çift sim kart tercihi yapılabilecek. Ayrıca Gorilla 2 Glass ile birlikte güvenliği artıracak. Yıl sonuna doğru satışa çıkacak telefonlar, Amerika satış fiyatı 89$ ve 99$ arası olarak duyuruldu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.