Mobil

Nokia'dan 5G özelliğine yatırım!

Nokia, 5G teknolojisine yatırım için Avrupa Yatırım Bankası'ndan yaklaşık 584 milyon dolarlık kredi talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

Nokia'dan 5G özelliğine yatırım!

Son zamanlarda iyice yükselişe geçen Nokia, 5G teknolojisine yatırım için Avrupa Yatırım Bankası'ndan yaklaşık 584 milyon dolarlık kredi talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

AB yetkilileri, mobil ağların geleceği konusunda yatırım yapmayı düşündükleri için  Nokia'nın kredi talebini onaylamayı düşündüklerini belirtti.

Yükselen yıldız Nokia, bu yeni nesil ağ bağlantısında önde olabilmek için kolları sıvamış gibi duruyor. 5G bağlantısına uygun teknolojide cihazlar üretmek ve liderliği yakalamak amacıyla çalışmalara başlandığı oldukça açık bir şekilde görülebiliyor. 5G teknolojisi daha hızlı ağ bağlantısı sunacağı ve gecikmeleri en aza indireceği için devrim niteliğinde bir gelişme olarak görülmekte.

Nokia'dan 5G özelliğine yatırım!

Bu başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda Nokia, birkaç sene içerisinde 5G teknolojisi ile karşımıza çıkmış olacak. Verizon ve T-Mobile şirketleri ile yaptığı ortaklıklar da bu durumu kanıtlar nitelikte.

Aynı zamanda Nokia, 5G alanında rakiplerinin arasından sıyrılmak için pek çok yeni adım atacağına dair açıklamalarda da bulunmuştu zamanında. Yeni atılacak bu adımlar konusunda bir açıklama yapmaktan kaçınan firma bakalım bizlere ne gibi sürprizler yapmaya hazırlanıyor? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.