Mobil

Nokia’nın Android’e geçeceği iddiaları yanlış çeviriden kaynaklanmış

Nokia, yanlış anlaşılan duruma açıklık getirdi.

Nokia’nın Android’e geçeceği iddiaları yanlış çeviriden kaynaklanmış

Nokia CEO’su Stephen Elop’un İspanyol El Pais’e verdiği demeç, yerli ve yabancı kaynakların büyük bölümünde yer almış ve büyük yankı uyandırmıştı. İddiaya göre Nokia’nın Android ve HTML 5 cephesinde yaşanan gelişmeleri takip ettiği ve ilerleyen süreçte farklı alternatifler de oluşturulabileceğiydi.

İşte bu açıklamalar, Nokia’nın Android’e geçeceği yönünde değerlendirildi. İşin aslı oysa hiçte bu şekilde değildi. TechCrunch sitesi, Elop ile yapılan röportajın yayımlanmadan önce çevirmenlerin elinden geçtiğini ve doğru olmayan iddianın da yanlış anlam içeren kaynaktan yayıldığını belirtti. Devamında Nokia, röportajda geçen ifadeleri basına sundu.
1357750432_stephen-elop-with-nokialumia92004.jpg

İşte orijinal açıklama;

““Ekosistemlerde yaşanan mevcut savaşlar içinde, biz Windows Phone ile savaş veriyoruz. Şimdi sorduğumuz soru, bu savaş nasıl gelişir? Bundan sonra ne var? Android veya diğer oyuncuların gelecekteki rolü ne olacak? Geleceğe daha derinden bakıyoruz, ancak piyasaya sunduklarımız açısından baktığımızda ve şu an üzerinde odaklandığımız işi ele aldığımızda, Windows Phone ile yolumuza devam ediyoruz.”

Yapılan açıklamalar şimdi değerlendirildiğinde şirketin Android’e geçeceği yönünde herhangi bir açıklamayı görmüyoruz. Hatta şirketin uzun bir süre daha yoluna Windows Phone ile devam edeceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Memo03
Nokia kadar aptal bir sirket yok dünyada...
Cevapla
Misafir
nokia çok berbat ve aptal
Cevapla
Misafir
nolur gel da
Cevapla
şaka gibi yorum android bahane nokia şahane ama neden androide özel bir cihaz geliştirmiyor.bence aptallık.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.