Mobil

Nokia'nın Androidli akıllı telefonu ilk kez görüntülendi

İşte Nokia'nın Androidli akıllı telefonu!

Nokia'nın Androidli akıllı telefonu ilk kez görüntülendi

2014 yılı mobil için çılgın bir yıl olacak. Sony firması Windows Phone akıllı telefon yapmak için çalışırken, Nokia ise Androidli akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar sızdırılan çeşitli bilgi ve görüntülerden sonra, Nokia'nın geleceği söylenen Androidli akıllı telefonu nihayet ilk kez görüntülendi.

Çin sosyal ağ Weibo üzerinden yayınlanan görselin Nokia’nın Normandiya kod adlı Androidli akıllı telefonuna ait olduğu iddia ediliyor. Resimdeki cihaz geçtiğimiz ayın başlarında @evleaks tarafından sızdırılan ve Normandiya olduğu söylenen akıllı telefonla oldukça benziyor.

1388738427_normandy.jpg

Normandiya, cep telefonu bölümünü Microsoft’a satan Nokia’nın B Planına ait bir ürün olarak görülüyor. Ayrıca Normandiya’nın Nokia’nın giriş seviyesi akıllı telefonu Asha serisi olarak satılacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Asha, Amazon’un Fire OS işletim sistemi ile çalışan düşük uç bir akıllı telefon olarak piyasaya sürüldü.

Bakalım Nokia, Androidli modeliyle pazarda aradığını bulabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.