Mobil

Nokia'nın Androidli akıllı telefonunun adı bu mu?

Noki'nın yakında tanıtacağı Androidli akıllı telefonun adını @evleaks verdi.

Nokia'nın Androidli akıllı telefonunun adı bu mu?

Yıllardır Nokia kullanıcıları şirketin bir Android işletim sistemine sahip akıllı telefon çıkarması için sürekli çağrıda bulundu. Ancak Nokia Windows Phone işletim sistemini kullanmakta inat etmişti. Nokia kullanıcılarının hayali artık gerçek oluyor.

Son zamanlarda yapılan söylenti ve sızdırılan bilgilere göre Nokia’nın ilk Android tabanlı Nokia cep telefonunun Normandy olacak gibi görünüyor. Şimdiye kadar cihazın teknik özellikleri ve fotoğraflarına dair bilgilere şahit olmuştuk. Şimdi de cihazın hangi isimle anılacağına dair bir bilgi geldi.

1390559678_nokia-normandy-x-android-1.jpg

Şimdiye Twitter kullanıcısı @evleaks, Nokia’nın Androidli telefonuna dair fotoğraf ve bilgiler sızdırmıştı. @Evleaks, attığı tweet ile şimdi de cihazın adını yayınladı. Atılan tweete göre Nokia’nın Androidli akıllı telefonu Nokia X olarak anılabilir.

Eğer Nokia X projesi gerçekleşirse cihaz, düşük seviyeli özelliklerle, çift SIM kartlı ve uygun fiyatı ile karşımıza çıkacak.

1390559705_nokia-normandy-x-android.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.