Mobil

Nokia'nın Android'li telefonu Normandy yine ortaya çıktı

Art arda yaşanan sızıntılar telefonun tanıtılması ihtimalini artırıyor.

Nokia'nın Android'li telefonu Normandy yine ortaya çıktı

Nokia'nın Android yerine Windows Phone'u tercih etmesi yıllara sürecek bir tartışma ve "Android tarafına geçilseydi Nokia daha iyi bir durumda olur muydu?" sorusu da uzun bir süre yanıt aramaya devam edecek.

Nokia'nın cihazlar ve servisler bölümü her ne kadar Microsoft'a satılmış olsa da uzu bir süredir gündemi meşgul eden Normandy kod adlı bir Nokia cihazı mevcut. Bu cihazın bu denli gündemde yer bulmasının sebebi ise Android işletim sistemiyle çalışmasıdır. Kimi kaynaklar Nokia cephesinden böyle bir hamlenin gelmesine ihtimal dahi vermezken, ortaya çıkan görüntüler, prototip çalışmaları, Benchmark skorları ise telefonun tanıtılması ihtimalini doğuruyor. Bu yönde gelişen süreci merakla takip etmeye devam edeceğiz.

1389598504_gsmarena001.jpg

Normandy cephesinde yaşanan sızıntılara kısa süre önce bir yenisi daha eklendi. Bu defa telefonun mühendislik prototipi Twitter üzerinden yayınlandı. Daha önceki görüntülerle aynı olan prototip kılıfla kaplı ve telefonun alt bölümünde sadece geri butonu yer alıyor.

Bencmark test raporunda ortaya çıkan Normandy'nin teknik özellikleri şu şekilde sıralanmıştı; 4 ya da 4.3-inç boyutunda 854 x 480p çözünürlüklü ekran, Android 4.4.1 KitKat işletim sistemi, telefona özel geliştirilen bir arayüz (Windows Phone'dan esintiler de yer almıştı), 5MP çözünürlüklü arka kamera ve dört çekirdekli Snapdragon 200 işlemci. 

1389598560_normandy-leak-jan-13-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.