Mobil

Nokia'nın Android'li telefonu ortaya çıktı

Microsoft tarafından satın alınmasından sonra pazardan bir süredir uzak olan Nokia, Android telefon çıkartmaya hazırlanıyor.

Nokia'nın Android'li telefonu ortaya çıktı

Bir dönem telefon pazarının lideri olan Nokia, 2014 yılında akıllı telefon departmanını tamamen Microsoft'a satmış ve bir süre sonra Microsoft, akıllı telefonlarını Nokia adı yerine Microsoft adıyla piyasaya sürmüştü.

Microsoft ve Nokia arasında yapılan anlaşmaya göre Nokia akıllı telefon pazarından tamamen uzak durmak zorundaydı. Bu anlaşmanın 2016 yılı içerisinde sona ereceği bilgiler arasındaydı ve Nokia'nın bu sözleşme sona erdiğinde Android akıllı telefonlarla pazara geri dönüş yapacağı söyleniyordu. Nokia'nın ilk Android'li akıllı telefonu ortaya çıktı.

1459665992_nokia-a1-akilli-telefon.jpg

Android Authority, Nokia'nın bu yıl içinde piyasaya süreceği Android işletim sistemiyle çalışan Nokia A1 telefonunu sızdırdı. Güvenilir bir kaynaktan haberi aldığını belirten Android Authority cihazın doğruluk paynının çok yüksek olduğunu söylüyor.  Cihazın görseline baktığımızda Nokia'nın Android için yayınladığı Z Launcher ile çalıştığı görünüyor.

1 Nisan!

Ama gerçek bir süre sonra farkediliyor. Cihazın görüntülerine baktığınızda cihazda Samsung simgelerinin ayrıca root gerektiren uygulamaların olduğunu görüyorsunuz. Cihazın adına detaylıca baktığımızda Nokia A1 - April 1 yani 1 Nisan. Görünüşe göre Nokia'nın yeni Android'li akıllı telefonu Android Authority sitesinin tüm dünyaya 1 Nisan şakası oldu. :)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.