Mobil

Nokia'nın yeni Android'leri bomba gibi geliyor!

Gelen yeni iddialara göre Nokia'nın yeni Android'leri 2K ekran ve SD820 ile geliyor.

Nokia'nın yeni Android'leri bomba gibi geliyor!


Uzun bir süredir Nokia'nın yeni Android akıllı telefonları üzerinde çalıştığına dair iddialar gündemdeydi ve gündemde olmaya devam ediyor.Bundan 8 gün önce sizlere Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmasından akıllı telefon pazarına geri dönme politikası ve farklı pazarlara yönelme politikasına kadar bilgi içeren bir haber yapmıştık.Ayrıca haberde yeni Android'lere ait olduğu iddia edilen bir görseli de sizlerle paylaşmıştık.İlgili haberi okumak için tıklayabilirsiniz.

Şimdi ise iddia edilen bilgilere göre Nokia iki üst seviye cihaz üzerinde çalışıyor.İddialarla birlikte gelen bilgilere göre ise cihazlardan biri 5.2 inç ekran büyüklüğüne diğeri ise 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak.Her iki cihaz da 2K ekran çözünürlüğü içerecek.İşletim sistemi tarafında ise tahmin edebileceğiniz üzere Android 7.0 Nougat tercih edilecek.Ayrıca cihazlar gücünü 4 çekirdeğe sahip Snapdragon 820'den alacak.Adreno 530 ise grafik işlemci olarak yonga setine dahil edilecek.
Tasarımsal materyal olarak metal gövde tercih edilecek olan cihazların toza ve suya dayanıklılığın bir göstergesi olan IP sertifikasıyla gelmesi bekleniyor.


Nokia'nın yeni Android'lerine ait olduğu iddia edilen özelliklerle ilgili neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.