Mobil

Nokia’nın yeni tableti detaylanıyor

Özel kapak tableti farklı kılacak.

Nokia’nın yeni tableti detaylanıyor

Akıllı telefon segmentinde Windows Phone 8 ile bir nebze oldun satışları arttıran Nokia, özellikle Lumia 920 ile satışlardan oldukça memnun görünüyor. Mobil bölümünde planlamanın şekillenmesi ve bundan sonra tamam WP8 ile devam edilecek olmasıyla şirket farklı alanlarda da ürünler sunmak istiyor.

Nokia’nın hatırlanacağı üzere bazı tablet denemeleri olmuş fakat Symbian sistemli akıllı telefonlarda olduğu gibi kullanıcılar arasında fazla benimsenmemişti. Şirket şimdi HTC’de olduğu gibi Windows RT işletim sistemli tablet geliştiriyor. Önümüzdeki yılın ilk döneminde kullanıcılara sunulması planlanan cihaz 10.1-inç boyutunda olacak.
1356419132_nokia-windows-tablet-191212.jpg

Tabletin dikkat çekecek detaylarından biride kapağı olacak. Tablete uygun sunulması beklenen kapak, tablete kitap görünümü sunmasının yanında klavye ve sabit durması için ayak görevi görecek.

Pil konusunda da sıkı çalışmalar yürüten Finlandiya merkezli üreticinin geliştirdiği tablette 10 saate yakın pil ömrü sunacağı iddia ediliyor. Mobil Dünya Kongresi’nde beklenen tablet hakkında gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Ayrıca klavyenin yedek pil olarak kullanılması da düşünülüyor alıntı yaparken eksik yapmayın :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.