Mobil

Nokia'nın yeni telefonları sızdırıldı!

Nokia ve Microsoft iş birliğindeki telefonların patenti alınıyor.


Nokia özellikle bu yıl çıkan Lumia 900 ile akıllı telefon marketindeki yarışını sürdürmeye devam ediyor. Windows Phone 8 yaklaşırken Nokia ve Microsoft'tan beklediğimiz iki telefonun tasarım patenti de alındı. 21 Ağustos tarihinde US Patent Ofisi'nden alınan patentler Nokia'nın Lumia serisinin yeni üyelerini gösteriyor.

Son zamanlarda artan patent davaları nedeniyle de telefon üreticileri için en çok dikkat etmeleri gereken noktalardan biri de patent mevzusu oldu. Nokia Lumia 610 bu ayın başlarında patent ofisinin onayından geçirilmişti. Nokia Lumia 610 aynı zamanda "Lumia Phi" olarak da adlandırılıyor.

1346115990_nokiaarrowpatentlargevergemediumlandscape.jpg

Geçtiğimiz günlerde de Lumia 719'un patenti alındı. Nokia Lumia 719 da "Lumia Arrow" olarak adlandırılıyor ve orta dereceli bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki haftalarda bu iki Windows Phone telefonun detaylı özellikleriyle ilgili bilgileri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
mehmet
biraz zor gelir bize çünkü nokia yıllarca bizden para kazandı şimdi ise son modeller yok hani nerde lumia serisi n9 'dan sonra yok oda ise yaramaz bi teldi . .
Cevapla
tolga
bence daha cok bekleriz marketplace'i
Cevapla
Serdar
Henüz Windows Phone MarketPlace açılmamıştı ve bundan dolayı talep azdı. Şimdi MarketPlace ve Windows 8 tanıtımları ile hem Windows Phone telefonlar hem de Win8 tabletler piyasada bulunabilecek. Biz de beklemedeyiz.
Cevapla
Misafir
piyasada bulamadık hala
Cevapla
Misafir
Hiçbir Windows Phone telefonu Türkiye'ye gelmiyor? Bunun sebebi nedir acaba?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.