Mobil

Note 7 kara listeye alındı! Mesaj ve arama hizmetleri engellendi!

Note 7'nin geri çağırılmasına rağmen, telefonlarını iade etmeyenlere kötü haberimiz var. Yeni Zelanda'da Galaxy Note 7 kara listeye alındı. Mesaj ve arama hizmetleri kısıtlanıyor. Bu yaptırım dünya geneline de yayılabilir.

Note 7 kara listeye alındı! Mesaj ve arama hizmetleri engellendi!

Samsung, Galaxy Note 7'nin patlama olaylarından sonra telefonun üretimini durdurmuş ve telefon sahiplerinden telefonlarını iade etmesi için uyarıda bulunmuştu. Ancak bu uyarılara rağmen çoğu Note 7 kullanıcısı yüksek fiyatlar ödeyerek satın aldıkları telefonları iade etmemiş, Samsung da bu durumu engellemek için Note 7 şarjını güncelleme ile %60 seviyesine düşürmüştü. Bugün ise Note 7 için Yeni Zelanda'dan enterasan bir engelleme kararı daha geldi.

Yeni Zelandalı Telecommunications Forum (TCF) operatörü, Galaxy Note 7'yi kara listeye aldıklarını açıkladı. Bildiğiniz gibi operatörler, üyelerinin hangi telefonu kullandığını görebiliyor. Telecommunications Forum da Galaxy Note 7 kullanan kullanıcılarını kara listeye alarak, mesaj gönderme ve arama yapma hizmetlerini engelleyecek.

18 Kasım tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan bu kara liste olayının ilerleyen günlerde dünya genelinde de uygulanması bekleniyor. Türkiye'deki operatörlerin de insan sağlığını ön plana alarak böyle bir hamle yapması çok mantıklı olabilir. Bakalım ilerleyen günlerde Note 7'lerini iade etmeyenler için nasıl farklı yaptırımlar uygulanacak?

1478243061_ekran-resmi-2016-11-04-10.03.38.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.