Mobil

Note7 için son kez güncelleme yayınlanacak!

Samsung, Galaxy Note7 için son kez güncelleme yayınlayacağını açıkladı. Peki, Note7 için gelecek olan güncellemenin içeriği ne olacak?

Note7 için son kez güncelleme yayınlanacak!

Patlama olayları ile geçtiğimiz yıla damgasını vuran Note7, Samsung'a çok pahalıya mal olmuştu. Satışını durduran ve satılan Note7'lerin geri çağırılması konusunda titiz davranan Samsung, kriz yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Ancak kullanıcıların bu konuda Samsung kadar titiz davranmadığı ortaya çıktı.

Samsung, operatörler aracılığı ile bazı bölgelerde Note7 için zorunlu otomatik yüklenen güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile Note7'nin şarj seviyesi %50'de sabitleniyordu. Ancak bu girişimlerin bile kullanıcıları caydırmadığı yetmediği ortaya çıktı.

1480587864_spiralbinder-2016-4448-015.jpg

Samsung şimdi de Note7 için son kez güncelleme yayınlayacak. Note7'ye OTA üzerinden zorunlu olarak yüklenecek olan bu güncelleme ile Note7'nin şarj edilme özelliği durdurulacak. Ayrıca güncelleme ile Note7'ler kullanıma tamamen kapatılacak. Eğer Note7 sahibiyseniz otomatik olarak yüklenen bu güncelleme sonrası cihazınızı asla kullanamayacaksınız.

Tabii Note7'yi kullanmak için CFW yükleyebilirsiniz. Ancak CFW yükledikten sonra cihazda meydana gelecek hiçbir sorundan Samsung sorumlu olmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.