Mobil

Nothing Phone (1) sonunda beklenen güncellemeyi alıyor!

Akıllı telefon dünyasının yeni isimlerinden Nothing Phone (1), uzun bir bekleyişin ardından merak edilen güncelleme çalışmalarında sona yaklaştı.

Nothing Phone (1) sonunda beklenen güncellemeyi alıyor!

Bir ay önce Nothing Phone, ikinci Android 13 beta sürümünü aldı, ancak şimdi test süresi sona erdi. Nothing OS 1.5.2, Android 13'ün kararlı bir sürümünü ve Ocak 2023 güvenlik yamasını içeren bir güncelleme olarak sunulmaya başladı. Nothing henüz kararlı sürümün dağıtım takvimini ayrıntılandırmadı.

Şu anda, yalnızca beta programına katılan kullanıcıların yeni sürümü aldığı görünüyor. Ancak beklenmedik sorunlar ortaya çıkmazsa, güncellemenin tüm Nothing Phone kullanıcılarını kapsayacak şekilde genişlemesi mümkün.

Nothing Phone (1) sonunda beklenen güncellemeyi alıyor!

Eğer son halka açık beta sürümündeyseniz, bu yalnızca 157 MB ağırlığında oldukça küçük bir güncelleme olacaktır. Kurucu Carl Pei, v1.5 ile pil ömrünün önemli ölçüde arttığını tweetledi. Değişiklik listesine göre, bekleme gücü tüketimi yarı yarıya azaltılmış durumda. Bu da telefonu kullananların en çok şikayet ettiği konulardan birinin, kesin olarak çözüme kavuşturulduğunu gösteriyor.

Geliştirilmiş yazılım kalitesini, Nothing OS'u geliştirmek için kendi ekibine sahip olmaya borçlu olduklarını belirten Pei, bu ekibin önceden OnePlus için Oxygen OS üzerinde çalıştığını belirtti. Şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Pei, mobil ekibinde yalnızca 5 mühendisle başladıklarını ve Nothing OS'un ilk sürümünün dış kaynaklı olmak zorunda kaldığını söyledi. Nothing şimdi, işletim sistemi üzerinde çalışan 100 kişilik bir ekibe sahip ve bu durumda şirketin bağımsız hareket edebilme kabiliyeti kazanmasını sağladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.