Nothing Phone (2) modelinin tasarımı sızdırıldı

Akıllı telefon dünyasının yeni üyelerinden biri olan Nothing, şimdilerde ikinci akıllık telefon modeli üzerinde çalışıyor.

Nothing Phone (2) modelinin tasarımı sızdırıldı

Nothing, ikinci akıllı telefonu olan Phone (2)'yi yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, cihazın yaz aylarında çıkacağını doğruladı ancak henüz bir tarih vermedi. Phone (1) modelinin halefi olarak beklenen Phone (2), Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ve birkaç başka yenilikle birlikte premium bir seçenek olacak.

Phone (2)'nin piyasaya çıkışı yaklaşırken, cihazın özellikleri ve tasarımı internete sızdı. Cihazın sözde özellikleri, tasarımı ve işlevleri hakkında bilgi sahibi olmak için çeşitli kaynaklara başvuruldu. Phone (2) modelinin, şeffaf tasarım konseptine sahip bir cihaz olması bekleniyor. Şirket, daha önce piyasaya sürdüğü ürünlerin hepsinde benzer bir tasarıma sahip olduğu için bu beklenti sürpriz değil.

Son teaser videoda, Nothing Phone (2)'nin yarı saydam bir tasarıma sahip olacağı görüldü. Tasarım render'ları, cihazın Phone (1) modeline benzer bir tasarımı koruduğunu, dokulu bölgeler ve LED ışık çizgileri içerdiğini gösteriyor. Cihazın cam arka paneli olacağı ve çerçevelerinin orijinal modele benzer şekilde alüminyumdan yapılabileceği düşünülüyor.

Nothing Phone (2) modelinin tasarımı sızdırıldı - Resim : 1

Nothing Phone (2) modelinin tasarımı sızdırıldı

Phone (2)'nin özellikleri hakkında dolaşan sızıntılar, cihazın 6,55 inç AMOLED ekran, FHD+ çözünürlük, 120Hz yenileme hızı ve ekran içi parmak izi sensörü ile geleceğini ortaya koyuyor. Cihazda, OIS ile 50MP birincil kamera ve iki diğer sensör de yer alacak. Telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi, 8GB veya 12GB LPDDR5 RAM ve 128GB veya 256GB UFS 3.1 depolama ile eşleştirileceği belirtiliyor. Cihazın ayrıca 5.000mAh hızlı kablosuz ve kabloluda şarj desteği sunan bir bataryası olacak. Stereo hoparlörler ve NFC gibi diğer özellikler de listeye eklendi.

Bazı kaynaklar, Nothing Phone (2)'nin uydu bağlantısı özelliğine de sahip olabileceğini iddia ediyor. Ancak, bu özellik hakkında kesin bir bilgi yok. Nothing, uydu iletişim şirketi Globalstar gibi bir ortaklık kurarak bu özelliği ABD'de sunabilir. Ancak, bu yatırımın şirketin bütçesini aşabileceği düşünülüyor.