Nubia Red Magic 9S Pro'nun çıkış tarihini duyurdu

Nubia, yeni oyun telefonu Red Magic 9S Pro'nun çıkış tarihini resmen açıkladı.

Nubia genel olarak, oyunculara özel donanım ve yazılım özellikleri ile dikkat çeken güçlü cihazlar üretiyor. Red Magic serisinin en yeni üyesi, yüksek performans ve şık tasarımı bir arada sunarak oyun tutkunlarını heyecanlandıracak gibi gözüküyor. Nubia, Red Magic 9S Pro'yu 3 Temmuz'da Çin'de düzenlenecek bir etkinlikte tanıtacağını duyurdu.

ZTE'ye ait olan marka, ayrıca 14. nesil Intel Core i9 CPU ve GeForce RTX 4070 GPU ile donatılmış bir canavar dizüstü bilgisayarın lansmanına da hazırlanıyor. Bu cihazın, Apple MacBook'a benzer şekilde metal bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor. Nubia ve Red Magic alt markası, yaklaşan telefon (veya telefonlar) hakkında daha fazla ayrıntı henüz açıklamadı, ancak önceki modellerden yola çıkarak, Red Magic 9S'nin aynı tasarım ve iç donanımı koruması bekleniyor.

Donanım tarafında biraz daha optimize edilmiş bir yonga seti, yazılım tarafında ise bazı yapay zeka tabanlı iyileştirmeler ve özellikler bulunması bekleniyor. Red Magic, geleneksel olarak S serisinde iki versiyon sunuyor: Pro ve Pro+. Önceki nesillerde olduğu gibi, Pro+ modelinin serinin en güçlü telefonu olması muhtemel.

Red Magic 9S Pro ve Red Magic 9S Pro+ modellerinin, oyun tutkunlarına hitap eden güçlü özellikler ve performans sunması bekleniyor. Bu yeni telefonlar, Nubia'nın oyun cihazları portföyünde önemli bir yer tutacak. Aşağıda Red Magic 9 Pro’nun oyun test videosu mevcut. Bu cihazda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (SM8650-AB) yonga seti mevcuttu. Grafik işlemcisi kısmında Adreno (Snapdragon 8 Gen 3) yer alıyor. Bakalım yeni telefon ülkemizde de piyasaya sürülecek mi? Red Magic 9 Pro’nun satış fiyatı 45.000,00 TL bandında satılıyor.