Mobil

NVIDIA, gelir miktarlarını açıkladı!

Tegra 3'ten istediği verimi alamayan NVIDIA, Tegra 4 ile pazara hızlı ve iddialı bir giriş yapmak istiyor.


Tegra 3 ile istediği başarıyı elde edemeyen NVIDIA, 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren ve Cortex-A15 mimarisine sahip Tegra 4 ile daha önce karşılaştığı sorunların büyük bölümünü geride bıraktı. Özellikle şarj noktasında kullanıcılar Tegra 3’ten pekte hoşnut değildi.
1360992865_nvidiategra4.png

İşlemci dünyasında bu gelişmeler yaşanırken, NVIDIA geçtiğimiz çeyreğe ait mali verileri açıklığa kavuşturdu. Şirket yılın son çeyreğinde 1.1 milyar dolar gelir elde ederken net kâr ise 174 milyon dolar olarak bildirildi. Yıl genelinde ise 4.28 milyar dolar gelire karşın net kâr miktarı ise 562 milyon dolar oldu.

Bu yıl için konuşacak olursak Tegra 3’ün artık orta seviyede yer alacak olması ve Tegra 4 taleplerinin ne yönde gelişeceği gelir oranında etkili olacaktır.

Yorumlar
s@mi
tegra 3 un hakkını yemeyelim. çıktığı ayda daha iyi bi rakibi yoktu.ve pil olayida 5.çekirdek ile aşılmış. yalnız neden 28nm değilde 32 nm onu anlamadım.
Cevapla
inc
Biraz gec kaldi sanki nvidia
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.