Mobil

NVIDIA'dan telefon hamlesi!

NVIDIA uygun fiyatlı telefon mu üretecek?


Google'ın, Asus ortaklığı ile ürettiği tablet bilgisayarı Nexus 7, özelliğinden çok fiyatı ile ilgi odağı oldu. NVIDIA'nın bu durum üzerine uygun fiyatlı ve benzer bir donanıma sahip akıllı telefon için çalışmalara başladığı söyleniyor.

Nexus 7, 199 dolar fiyatıyla tablet bilgisayar pazarını daha şimdiden alt üst etmeyi başardı. Tablet uygun fiyatına rağmen özellikleriyle de ilgi görüyor. Nexus 7, NVIDIA'nın Tegra 3 mimarisini kullanıyor ve güçlü GPU ünitesi ve 1+4 çekirdekli işlemci ile fiyat olarak daha pahalı rakiplerinden performans olarak çokta eksik sayılmaz.

1341750436_galaxynexus7haber11.jpg

Yeni gelen haberlere göre NVIDIA uygun fiyatlı yüksek donanımlı telefon üretecek gibi görünüyor. NVIDIA'nın Kal-El mimarisini uygun fiyatlı bir akıllı telefona entegre etmek istediği gelen haberler arasında. Ancak henüz resmi olarak bu bilgiler doğrulanmadı.

NVIDIA'nın bu konuda Çin merkezli üreticilerle konuştuğu söyleniyor ve 2012'nin son çeyreğinde birden fazla marka ile boy gösterebileceği düşünülüyor. İlerleyen günlerde bu konunun detaylanacağı düşüncesindeyiz. Gelen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.