Mobil

One M7'nin geliştirici sürümü için Android 5.0 güncellemesi başladı

Şu an sadece geliştirici sürüm için mevcut olan güncelleme kısa sürede cihazın uluslararası sürümü için de yayınlanacaktır.


HTC yaklaşık 2 yıl önce duyurduğu akıllı telefonu One M7 için Android 5.0 güncellemesini resmen başlattı. Amerikalı operatör Sprint de benzer güncellemeyi geçtiğimiz gün kullanıcılarıyla buluşturdu. 

HTC tarafından yayınlanan güncelleme şu an sadece One M7'nin geliştirici sürümünü kapsıyor. Tayvanlı üretici kısa süre önce yapdığı bir açıklamada One M7 için 90 günlük güncelleme sözünü tutamayacağını açıklamıştı. Ancak şirket yine de One M7 için başlattığı güncellemeyle daha önce belirlenen tarihe yakın bir dönemde Lollipop'u dağıtacağının sinyalini verdi.  

1423199878_nexus2ceehtc-one-m7-dev-edition-lollipop-329x585.jpg

One M7'nin geliştirici sürümü için yayınlanan Android 5.0.2 güncellemesi 702.52MB boyutunda. 7.17.1540.7 yapı numarasına sahip güncelleme sonrası telefonun Sense sürümü 6.0'da kalmayı sürdürürken, yeni bildirim stili, yeninden dizayn edilen bildirim ekranı, kilit ekranda bildirimlerin görüntülenmesi, değişime uğrayan son uygulamalar menüsü, Ayarlar menüsünde arama opsiyonu, ART sanal çalışma motoru, Materyal Tasarım'ın etkileri ve yeni renk düzenleri güncelleme kapsamında yer alan yenilikler oldu.

HTC'nin kısa süre içerisinde One M7'nin bu defa uluslararası sürümü için güncellemeyi başlatması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.