Mobil

One M8 satışları durgunlaştı

Üst düzey akıllı telefon kategorisinde sıkı bir rekabet yaşanıyor.


HTC’nin mart sonunda tüketicilerle buluşturduğu üst düzey akıllı telefon One M8, ilk süreçte kayda değer satışlar elde ederek, HTC’nin ikinci çeyrekte elde ettiği kâr miktarına ciddi katkı sundu. Ancak CNET ve Canaccord Genuity analistinden gelen rapor bakıldığında One M8 satışları şu an durgun seyrediyor.

Satışların durgun seyretmesine etken olarak nisan ayında satışasunulan Galaxy S5 gösteriliyor. Galaxy S5’in bir süre sonra satışa sunulması, kimi kullanıcıları One M8’e yönlendirirken, bir diğer etken ise üst seviye akıllı telefon kategorisinde kızışan rekabet. Çinli üreticilerin amiral gemisi modelleri uzak doğuda piyasaya sürmesi ve LG G3’ün dünya genelinde satışa sunulması da One M8’in satışlarında bir miktar düşüşe neden oldu.

1404978920_htc-one-m8-8.jpg

Önümüzdeki üç aylık süreçte iPhone 6, aynı kategoride olmasa da Galaxy Note 4 ve Xperia Z3 piyasada olacak. HTC, söz konusu ürünlerle rekabet noktasında yılın ikinci yarısında One M8 Prime modelini duyurabilir.

One M8 halihazırda ülkemizde 2.400/2.500 lira seviyesinde satışa sunuluyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.