Mobil

One M8 ve One M9 arasında gözle görülen değişiklikler

HTC'nin One M9'da yer vereceği ufak tasarımsal farklılıklar neler olacak?


HTC’nin mart başında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde resmen açıklayacağı üst düzey akıllı telefonu One M9’a ait iddia edilen görüntüler kısa süre önce internete servis edildi. Sızdırılan fotoğraflar  HTC’nin tasarım noktasında One M8’in üzerine pek bir şeyler koymadığını gösterdi. Hatta ilk bakışta her iki telefonun aynı olduğunu düşünenler bile oldu.

One M9’a ait olduğu iddia edilen fotoğrafı One M8’le yan yana getirdiğimizde ve biraz daha dikkatli baktığımızda tasarım tarafında gelişmeler yok değil. One M8’in en fazla eleştirilen noktalarından biri olan kalın çerçeveler One M9’da daha makul seviyelere çekilmiş görünüyor. Alt-üst ve yan çerçevelerin bir miktar inceldiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Özellikle alt kısımdaki HTC logosunun kapladığı alanın daraltılması çerçevenin incelmesindeki en önemli etken.

1421877795_htsee.png

Henüz kesin olmakla birlikte One M9’un ön kamerasında Ultrapiksel sensör kullanılacak. Görüntüden One M9’un daha büyük bir ön kameraya sahip olacağını da rahatlıkla anlayabiliyoruz. Yine sızan fotoğraflar gösterdi ki HTC One M9’la birlikte çift kamera kullanımına son verecek. 20,7MP olduğu iddia edilen arka kamera çift LED flaşla destekleniyor.

One M9’da ayrıca 5-inç (ya da biraz daha büyük) boyutunda Quad HD çözünürlüklü ekran, 64-bit sekiz çekirdekli Snapdragon 810 işlemci, 3GB RAM , Android 5.0 ve Sense 7.0 yer alacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.