Mobil

One M9 için kamera ve pil performansını artıran kapsamlı bir güncelleme yayınlandı

HTC'nin anavatanında başlattığı güncelleme kısa süre içerisinde dünya geneline yayılacak.

One M9 için kamera ve pil performansını artıran kapsamlı bir güncelleme yayınlandı

HTC tepe modeli One M9 için özellikle kamera performansını artırmaya yönelik güncellemelerini sürdürüyor. Tayvanlı şirket son olarak One M9’un kamera ve pil performansını artıran yeni bir güncelleme yayınladı. 1.40.401.5 yapı numarasına sahip güncellemenin dağıtım işlemi OTA (şebeke) üzerinden sağlanırken, güncelleme telefonun Android ve Sense sürümünde herhangi bir değişiklik içermiyor.

İlginizi çekebilir;

Kamera tarafında pozlama dengesi geliştirilirken, aşırı aydınlık ortamlarda çekilen fotoğraflarda beliren sarı ve yeşil renklerde azalma sağlandı. Güncellemeyle birlikte One M9’un düşük ışık çekim kalitesi artırılıyor. Fotoğraflarda gürültü ve bulanıklık azaltılıyor. Bu şekilde daha net ve ayrıntılı görüntüler elde ediliyor.

HTC pil verimliliği noktasında özellikle iki uygulamaya odaklanıyor. YouTube ve Facebook tarafından tüketilen pil önemli ölçüde azaltıldı. Ayrıca One M9’un şarj esnasındaki ısı yönetimi de geliştirilen hususlardan biri.

Tayvan’da başlayan güncelleme kademeli olarak bu ay sonuna kadar Amerika, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da One M9 kullanıcılarına erişecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.