Mobil

OnePlus 2'nin pil performansı selefinden daha kötü

OnePlus 2'nin pil performansı hayal kırıklığı yaratabilir.

OnePlus 2'nin pil performansı selefinden daha kötü

OnePlus’ın kullanıcılardan yoğun ilgi gören yeni nesil akıllı telefonu “OnePlus 2” selefinden daha büyük bir pile sahip olmasına karşın daha kötü bir pil performansına imza attı. OnePlus 2’nin 3.300mAh kapasiteli pili 6 saat 38 dakikalık ortalama bir kullanım performansı sergiliyor. OnePlus One ise 8 saat 5 dakika ile mükemmel bir performans sergilemişti.

OnePlus 2, daha büyük bir pile rağmen daha kötü pil performansı sergilemesinde yüksek çözünürlüklü (Quad HD) ekrana sahip olmasının payı olabilir. Ancak alt bölümdeki listeye göz attığımızda daha küçük pil ve Quad HD ekranlı kimi telefonların OnePlus 2’den daha iyi sonuçlara imza attığını görüyoruz. Bu durumda OnePlus 2’de kullanılan Snapdragon 810 işlemcisi devreye girmiş olabilir. Isınma sorunu buna bağlı olarak kötü pil performansını beraberinde getiren Snapdragon 810’un son kurbanlarından biri de OnePlus 2 olmuş olabilir.  

Son olarak OnePlus 2'nin hızlı şarj teknolojisine sahip olmadığını belirtelim. 

1440740995_33.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.