Mobil

OnePlus 8 ve 8 Pro pahalı fiyatıyla tepki çekiyor!

Şimdiye kadar uygun fiyatlı amiral gemisi modelleriyle tanıdığımız OnePlus bu sefer güldürmedi. OnePlus 8 ve 8 Pro pahalı fiyatıyla tepki çekti.

OnePlus 8 ve 8 Pro pahalı fiyatıyla tepki çekiyor!

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan OnePlus, genel anlamda uygun fiyatlı modelleriyle tanınıyor. Aynı Apple gibi yalnızca üst segmente hitap eden modeller geliştiren Çinli üretici, pazara ilk girdiğinde “flagship killer” olarak anılmıştı. Bunun sebebi o dönemdeki amiral gemisi modelleriyle aynı özellikleri sunmasına karşın neredeyse yarı yarıya bir fiyata sahip olmasıydı.

Lakin bu durum OnePlus 8 ve 8 Plus ile birlikte değişecek gibi görünüyor. 14 Nisan’da resmiyet kazanacak olan yeni OnePlus modellerinin fiyatları geçtiğimiz gün kesinlik kazandı. Ne yazık ki sızdırılan fiyatlar kimseleri memnun etmedi.

OnePlus 8 ve 8 Pro pahalı fiyatıyla tepki çekiyor!

Resmiyet kazandıktan hemen sonra Avrupa’da satışa çıkacak olan OnePlus 8 ve 8 Pro’nun fiyatı tepki çekti. Sızdırılan bilgilere göre OnePlus 8 Avrupa fiyatı 729 euro olarak belirlenmiş durumda. OnePlus 8 Pro fiyatı ise 930 euro olacak. Üstelik bunlar başlangıç fiyatları. Yani RAM ve dahili depolama miktarını arttırdığınızda fiyat da artacaktır.

Açık konuşmak gerekirse OnePlus bu fiyatlarla Xiaomi gibi agresif fiyat politikasına sahip markalarla rekabet edemez. Çinli üreticinin hali hazırda neden bu kadar uçuk fiyatlar belirlediği de başka bir merak konusu.

Yorumlar
DeDe
Buna pahalı mı diyorsunuz. Mi 10 fiyatını görmediniz herhalde.
Cevapla
jj
bu fiyata saçmalayın artık.
Cevapla
💠Gakko💠
Birçok yorumda dile getirdim Oneplus piyasada çok zorli kendini sonuçta Çinli bi firma ve fiyatları hec makul del indirime getmeli hele şu süreçte işleri zor
Cevapla
Gakko yanıt
Gakko seninde tğm yorumlar pahalı diye acep fakir misin?
sefser
bir zamanlar HaTiCe diye bir marka vardi onlarda öyle yapiyorlardi rahmetliler... Mal onun istedigi fiyat etiketini koyar, satarmi alan olurmu ?
Cevapla
DeDe
HTC bir zamanlar öncü bir teknoloji ile piyasada birinci idi. Ama malesef google yüzünden şimdi bu durumda. Google ile ortaklık yaptıktan sonra bu duruma düştüler. Acaba pixel i yükseltmek için yapılan bir politikamıydı. Neyse babamızın şirketleri değil sonuçta. Hala HTC kullanıyorum, mesajım HTC 10 dan atıldı.
Htc sever
Htc kadar uzun ömürlü telefon kullanmamışsın demekki telefonu bşr kere alırsın babalar gibi 5 sene kullanırsın. Boş yapıyorsun telefon pahalı değil sen fakirsin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.