Mobil

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor!

OnePlus 9 5G ikilisine yeni bir modelin daha katılacağı söyleniyor. Ayrıca OnePlus 9 Pro 5G, su ve toza karşı IP68 derecesinde dayanıklı olabilir.

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor!

OnePlus, yeni akıllı telefonlarında maliyeti olabildiğince düşürmek istediği için toza ve suya karşı dayanıklı olmasına çok önem vermiyordu. Ancak son çıkan sızıntılar OnePlus 9 Pro 5G'nin IP68 sertifikasına sahip olacağını gösteriyor. 

Böylelikle OnePlus 9 Pro 5G, IP68 derecesinde dayanıklılık sunan ikinci cihaz oluyor. 

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor!

OnePlus ile ilgili sızıntılar söz konusu olduğunda oldukça güvenilir bir sicile sahip olan Max Jambor, OnePlus 9 Pro 5G'nin IP68 derecesinde su ve toza karşı dayanıklı olacağını söyledi. Yapılan açıklamalara göre akıllı telefon 1,5 metre derinlikte 30 dakika kadar suyun altına kalabilecek.  

Ayrıca sızıntıda OnePlus 9 5G ikilisine OnePlus 9E'nin de katılacağı yönünde ifadeler yer alıyor. Ancak şimdilik özellikleriyle ilgili hiç bir ayrıntı bulunmuyor.

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor! - Resim : 1

Bu sertifikayla birlikte OnePlus 9 Pro modeli, şirketin ikinci su ve toza karşı dayanıklı akıllı telefonu olmuş oluyor. IP68 derecesinde dayanıklılık sunan diğer telefon ise OnePlus 8 Pro'ydu. OnePlus 9 5G serisinin diğer üyelerinde ise şimdilik böyle bir dayanıklılık beklenmiyor. Bu durumun şirketin yeni modellerinin fiyatlarını olabildiğince aşağıda tutmak istemesinden kaynaklandığı düşünülüyor. Ancak  yine de OnePlus 7 Pro'da olduğu gibi IP derecesi olmadan bir "su direncine" sahip olabilirler. 

Yorumlar
Prometheus
8 pro yu yeni aldım inşaallah biraz geç çıkar..gerçi herşeyi iyi telefonun 3 sene bana yeni telefon baktırmaz gibi..
Cevapla
Mcedemir
Katılyorum,Üreticiside üstüne koyacak yeni özellik yok dedi,suya daynıklılıkta pek cazip değil,değiştirmeye değmaz.
Erkan Avanoğlu
Oneplus 8 Pro Süper bir telefon... Dopdolu özellikleri var.... Keyifle kullanıyorum...
Cevapla
💎G@kko💎
Vanpilas fiyatlarda epey indirime getmeyene kadar almam, aldırmam da çevremdekilere
Cevapla
Tunahan
Oneplus da seni çok ipliyordu.Gökko telefon alsa çevresindekilere telefon aldırsa diye 😄
Berk
Sayın teknoloji oku ekibi şu gakko denen şahısın yorumlarını engelliyorum ama yine bunun yorumları geliyor komple nasıl engelleyebilirim bu şahısı yardımcı olurmusunuz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.