OnePlus 9 5G ailesi genişliyor!

OnePlus 9 5G ikilisine yeni bir modelin daha katılacağı söyleniyor. Ayrıca OnePlus 9 Pro 5G, su ve toza karşı IP68 derecesinde dayanıklı olabilir.

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor!

OnePlus, yeni akıllı telefonlarında maliyeti olabildiğince düşürmek istediği için toza ve suya karşı dayanıklı olmasına çok önem vermiyordu. Ancak son çıkan sızıntılar OnePlus 9 Pro 5G'nin IP68 sertifikasına sahip olacağını gösteriyor. 

Böylelikle OnePlus 9 Pro 5G, IP68 derecesinde dayanıklılık sunan ikinci cihaz oluyor. 

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor!

OnePlus ile ilgili sızıntılar söz konusu olduğunda oldukça güvenilir bir sicile sahip olan Max Jambor, OnePlus 9 Pro 5G'nin IP68 derecesinde su ve toza karşı dayanıklı olacağını söyledi. Yapılan açıklamalara göre akıllı telefon 1,5 metre derinlikte 30 dakika kadar suyun altına kalabilecek.  

Ayrıca sızıntıda OnePlus 9 5G ikilisine OnePlus 9E'nin de katılacağı yönünde ifadeler yer alıyor. Ancak şimdilik özellikleriyle ilgili hiç bir ayrıntı bulunmuyor.

OnePlus 9 5G ailesi genişliyor! - Resim : 1

Bu sertifikayla birlikte OnePlus 9 Pro modeli, şirketin ikinci su ve toza karşı dayanıklı akıllı telefonu olmuş oluyor. IP68 derecesinde dayanıklılık sunan diğer telefon ise OnePlus 8 Pro'ydu. OnePlus 9 5G serisinin diğer üyelerinde ise şimdilik böyle bir dayanıklılık beklenmiyor. Bu durumun şirketin yeni modellerinin fiyatlarını olabildiğince aşağıda tutmak istemesinden kaynaklandığı düşünülüyor. Ancak  yine de OnePlus 7 Pro'da olduğu gibi IP derecesi olmadan bir "su direncine" sahip olabilirler.