OnePlus Ace 3 Pro Geekbench testinde önemli bir özelliğini afişe etti

OnePlus Ace 3 Pro, Geekbench testlerinde en çok merak edilen özelliklerinden birini afişe etmiş oldu.

OnePlus Ace 3 Pro Geekbench testinde önemli bir özelliğini afişe etti

OnePlus Ace serisinin yeni üyesi OnePlus Ace 3 Pro, son zamanlarda dikkat çekici sızıntılarla gündeme gelmeye başladı. Öncelikle Çin’in 3C sertifikasyon veri tabanında PJX110 model numarasıyla ortaya çıkan cihaz, şimdi de Geekbench platformunda görüntülendi ve performansıyla ilgili önemli detayları ortaya koydu.

Geekbench listesine göre OnePlus Ace 3 Pro, sekiz çekirdekli bir CPU'ya sahip. Bu CPU, 2.02GHz hızında çalışan üç verimlilik çekirdeği ve 3.19GHz hızında çalışan bir ana çekirdekten oluşuyor. Büyük olasılıkla Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisiyle donatılan cihaz, 16 GB RAM ve Android 14 tabanlı bir işletim sistemi ile çalışıyor. Benchmark testinde cihaz, tek çekirdek performansında 2003 puan, çok çekirdek performansında ise 5447 puan aldı.

Bu teknik detayların dışında, önceki raporlar ışığında cihazın 6.78 inç boyutunda ve 1.5K çözünürlükte BOE X1 8T LPTO bir ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. Bu ekranın Dolby Vision ve HDR10+ desteği sunacağı, 4500 nit tepe parlaklık ve 1000 nit manuel maksimum parlaklık seviyelerine ulaşacağı belirtiliyor.

Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile birlikte cihazın, 12 GB, 16 GB veya 24 GB LPDDR5X RAM ve 256 GB, 512 GB veya 1 TB UFS 4.0 depolama seçenekleriyle geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca, 6100mAh kapasiteli büyük bir batarya ve 100W hızlı kablolu şarj desteği sunacağı düşünülüyor. Kamera bölümünde ise 50 MP OIS destekli ana sensör, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP yardımcı kameraya yer verileceği, ön tarafta ise 16 MP bir kameranın bulunacağı belirtiliyor. Parmak izi sensörünün ise optik ekran içi olarak konumlandırılması bekleniyor.

Tüm bu özellikler, OnePlus Ace 3 Pro'nun, yüksek performans ve üst düzey kullanıcı deneyimi sunmayı hedeflediğini gösteriyor. Cihazın resmi tanıtım tarihi ve fiyat bilgileri henüz netlik kazanmasa da, ortaya çıkan bu sızıntılar, OnePlus tutkunlarını oldukça heyecanlandırmış durumda.