OnePlus Pad’in görüntüsü ve bazı özellikleri sızdırıldı

Yakın zamanda yeni cihazlarını tanıtacak olan OnePlus, bu cihazlardan biri olan OnePlus Pad tabletinin görüntülerinin sızmasına engel olamadı.

OnePlus Pad’in görüntüsü ve bazı özellikleri sızdırıldı

Tablet dünyasının eski günlerinden uzak olduğu bir gerçek. Birkaç sene öncesine kadar akıllı telefonlardan sonra sektörün en önemli ikinci kategorisi koltuğunu kesin bir güçle elinde bulunduran bu pazar, artık akıllı saatlerle mücadele etmek zorunda. Tabi bu durumun ortaya çıkmasında, tablet satışlarının düşmesine paralel olarak akıllı saat satışlarının ise artması gösterilebilir.

Öte yandan tablet pazarının genel bir düşüş trendi içerisinde olması, yeni isimlerin bu sektöre katılma hevesini pek etkilemedi. Uzun süredir OnePlus Pad isimli tablet modeli üzerinde çalıştığı bilinen OnePlus, bu cihazını tanıtmak için artık saatlerin geçmesini bekliyor. Nitekim daha önce şirket tarafından yapılan açıklamada, birçok cihazın tanıtılacağı Cloud 11 etkinliğinin 7 Şubat Salı günü düzenleneceği belirtilmişti.

OnePlus Pad’in görüntüsü ve bazı özellikleri sızdırıldı - Resim : 1

OnePlus Pad’in görüntüsü ve bazı özellikleri sızdırıldı

Bununla birlikte her zaman olduğu gibi yine duyum hesapları erkenci davrandı ve OnePlus Pad’in bir görüntüsünü paylaştı. Bu görüntü aslında cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağını açıkça gözler önüne seriyor ancak yine de 7 Şubat’taki etkinlikle farklı bir tablo ile karşılaşabiliriz.

Son olarak bu görselle birlikte cihazın teknik özelliklerinden bazılarının da paylaşıldığını belirtelim. Eğer bu sızıntılar doğruysa, OnePlus Pad’in 11,6 inç büyüklüğünde bir LCD ekrana sahip olacağını ve gücünü MediaTek Dimensity 9000 yonga setinden alacağını söyleyebiliriz. Bu işlemcisini 12GB’a kadar RAM ile destekleyecek olan tablet aynı zamanda 512GB’a kadar da dahili depolama alanı desteği sunabilir.