OnePlus piyasayı alt üst edecek; çok konuşulacak bütçe dostu model satışa çıkıyor

OnePlus'ın merakla beklenen yeni modeli Nord CE 4'ün lansman tarihi açıklandı. 1 Nisan'da kullanıcılarla buluşacak bu cihaz, yenilikçi özellikleriyle dikkat çekiyor.

OnePlus piyasayı alt üst edecek; çok konuşulacak bütçe dostu model satışa çıkıyor

OnePlus'ın en son orta segment akıllı telefonu OnePlus Nord CE4, Hindistan'da 1 Nisan'da piyasaya sürülecek. Yeni model, Nord CE3'ün devamı niteliğinde ve tasarım dili biraz farklılık gösteriyor. Arka tarafta, iki kameranın ve bir LED flaşın bulunduğu hap şeklinde bir kamera modülü yer alıyor. Cihazın üst kısmında bir IR blaster bulunuyor ve Dark Chrome ile Celadon Marble olmak üzere iki renk seçeneği sunulacak. Dark Chrome, klasik OnePlus koyu renk tonuna sahipken, Celadon Marble dokulu bir tasarım ve canlı bir estetik sunuyor.

OnePlus Nord CE4, Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilecek. Bu 4nm yonga seti, bir Kryo prime çekirdeği, üç performans çekirdeği ve dört verimlilik çekirdeğine sahip ve Adreno 720 GPU ile birlikte geliyor.

OnePlus piyasayı alt üst edecek; çok konuşulacak bütçe dostu model satışa çıkıyor

Kamera özelliklerine gelince, arka tarafta çift kamera kurulumu bulunacak. Bu kameralardan birinin 50MP ana kamera, diğerinin ise muhtemelen geniş açılı çekimler için 8MP olduğu düşünülüyor. Ayrıca, selfie'ler için 16MP ön kamera bulunacak.

Cihazın ön tarafında bulunan ekranın boyutu 6.7 inç civarında olacak ve Nord CE 3'te AMOLED panel kullanıldığı göz önüne alındığında, Nord CE4'te de OLED bir ekran bekleniyor. OnePlus Nord CE4 hakkında daha fazla ayrıntı şu an için mevcut değil ancak cihaz hakkında yeni gelişmeler oldukça bu bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.