OnePlus Z adında yeni bir seri mi geliyor?

Yeni amiral gemi modellerini yakın bir gelecekte tanıtmayı planlayan OnePlus, aynı zamanda yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde de çalışıyor.

OnePlus Z adında yeni bir seri mi geliyor?

Yeni amiral gemi modelleri olan OnePlus 8 ve 8 Pro ile akıllı telefon pazarına damga vurmayı hedefleyen OnePlus, bu cihazların yanında bir de daha “uygun” fiyatlı bir cihaz tanıtmayı planlıyor. Bu cihazın ismi noktasında yapılan tahminler daha çok OnePlus 8 Lite üzerinde yoğunlaşsa da şirketin aslında farklı bir seri üzerinde çalışmalarda bulunduğu iddiaları da ciddi bir şekilde dillendiriliyor. Yeni bir “Z” serisi oluşturmayı hedefleyen şirket, serinin ilk telefonunu direkt olarak OnePlus Z adı ile duyurmayı düşünüyor.

OnePlus Z adında yeni bir seri mi geliyor?

Söz konusu serinin amiral gemilere göre daha uygun fiyatlı olacağı konuşulurken fiyata dair detaylar bile belli oldu. Söylentilere göre başlangıç donanıma sahip bir OnePlus Z, 450 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Bu da Apple’ın kendi fiyat standardına göre bütçe dostu iPhone 9 modeline yeni bir rakip gelmesi anlamı taşıyor. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde ise OnePlus Z’nin iPhone 9 karşısında tutunup tutunamayacağı fazlasıyla merak ediliyor.

OnePlus Z adında yeni bir seri mi geliyor? - Resim : 1

OnePlus Z özellikleri nasıl olacak?

Cihazın özelliklerine dair henüz net bir bilgi yer almazken, 6.4 inç AMOLED panel ile gelmesi olası gözüküyor. Çentiksiz tasarım çizgisinde olması beklenen modelde ayrıca 48MP, 16MP ve 12MP’lik üçlü kamera kurulumunun olması planlanıyor. Serinin ilk telefonunda yer alacak olan batarya kapasitesinin ise 4.000 mAh civarında olacağı tahmin ediliyor.