Mobil

Opera, Android'deki beğenilen servisini sonlandırdı!

Opera Max veri tasarrufu ve yönetim uygulaması, Google Play Store'dan kaldırıldı. Peki, Opera neden böyle bir karar aldı?

Opera, Android'deki beğenilen servisini sonlandırdı!

Opera Max kullananlar için kötü haberlerimiz var. Opera, neredeyse 3 yıldır aktif olarak sunduğu Opera Max veri tasarrufu ve yönetim uygulamasını Play Store'dan kaldırma kararı aldı. Peki, Opera'nın bu kararı almasındaki neden ne?

Opera, web sitesinde şirketin tarayıcılara ve yaklaşmakta olan hizmetlere odaklandığını söyleyen bir duyuru yayınlandı. Firma artık Opera Max veri tasarrufu ve yönetim uygulaması yerine direkt olarak Opera tarayacısına odaklanacak.

Opera Max'in hala insan gücü ve kaynak gerektirdiğinden, tarayıcıların geleceği için bunun doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz.

Opera Max veri tasarrufu ve yönetim uygulaması akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yüklü ise hala kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak uygulamanın güncelleme almayacağını ve güvenlik açıklarına karşı savunmasız olabileceğini belirtelim.

1502797936_opera-max.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.