Oppo A58 5G’nin özellikleri sızdırıldı

Yakın zamanda satışa sunulacağı yönünde pek çok iddianın ortaya atıldığı Oppo’nun yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli A58, yeni sızıntılarla karşımıza çıktı.

Oppo A58 5G’nin özellikleri sızdırıldı

OPPO'nun yeni modeli A58 4G, yakın zamanda çeşitli sertifikasyon sitelerinde göründü ve bu durum, cihazın piyasaya sürülmesinin hemen öncesinde olduğuna işaret ediyor. Bu cihazın Tayland'ın NBTC sertifikasyon sitesinde adının onaylanmasının ardından, BIS, FCC, TUV Rheinland ve TKDN gibi diğer sertifikaları da başarıyla aldığı görülüyor. Son olarak, Bluetooth SIG veritabanında da yerini alan cihaz, bu durumla birlikte yakında piyasaya sürüleceğinin sinyallerini veriyor.

Söz konusu Bluetooth SIG listelemesi, yeni Oppo modeli A58 4G'nin (model numarası CPH2577) Bluetooth 5.3 özelliğine sahip olacağını belirtiyor. Fakat ne yazık ki sertifika, cihaz hakkında başka detayları içermiyor. Bu nedenle, şimdiye kadar bilinen özelliklere bir bakış atalım.

Oppo A58 5G’nin özellikleri sızdırıldı

FCC belgelerine dayanarak, Oppo'nun bu yeni modeli A58 4G'nin oldukça ince bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Cihazın kalınlığının sadece 7.99mm ve ağırlığının 191 gram olduğu belirtiliyor. Bunun yanı sıra, cihazın 33W hızlı şarj desteğine sahip büyük bir 5.000mAh batarya ile geldiği de belgelenmiş.

A58 4G modeli, işletim sistemi olarak Android 13 ve ColorOS 13.1'in ön yüklü olarak geleceği bilgisi de FCC belgelerinde belirtilmiş. Her ne kadar cihaz hakkında daha fazla ayrıntı henüz açıklanmamış olsa da, bu sertifikaların alınmış olması, cihazın yakın zamanda Hindistan, Endonezya ve Tayland gibi pazarlarda resmi olarak piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Daha önce tanıtılan Oppo A58 5G modeli, giriş seviyesi bir Dimensity 700 yonga setine sahip olduğundan, yeni A58 4G modelinin de benzer bir performans sergileyeceği tahmin ediliyor. 5G modeli, HD+ IPS ekranı ve yan monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısına sahip. Kamera özelliklerine bakıldığında ise, A58 5G modelinin arka tarafında 50MP + 2MP birim ve 8MP'lik bir selfie kamerası bulunuyor.