Oppo A78 5G resmen tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı dikkat çekti

Çinli teknoloji devi Oppo portföyünü arttırmaya devam ediyor. İşte şirket tarafından geçtiğimiz gün tanıtılan yeni akıllı telefon modeli Oppo A78 5G.

Oppo A78 5G resmen tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı dikkat çekti

Akıllı telefon dünyası çok hızlı büyüyor. Neredeyse her hafta karşımıza yeni bir model çıkıyor. Bu cihazlar bazen amiral gemisi seviyesinde olurken, çoğu defa ise orta segment ya da giriş seviyesi kategorisinde bulunuyor.

Tabi bu durum da en çok akıllı telefon kullanıcılarının işine yarıyor çünkü bu sayede hem seçenek sayısı artıyor hem de fiyatlar daha uygun seviyelere geriliyor. İşte Oppo tarafından tanıtılan A78 5G modeli de bu nedenle gayet önemli bir cihaz.

Oppo A78 5G resmen tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı dikkat çekti

Yeni Oppo modeline baktığımız zaman, 6,56 inç büyüklüğünde ve 720 x 1612 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile geldiğini görüyoruz. Gücünü MediaTek tarafından üretilen MT6833 Dimensity 700 yonga setinden alan telefon, bu işlemci kümesini yalnızca 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanıyla desteklemeyi tercih etmiş.

Telefonun arka yüzeyine baktığımıza zaman bizleri burada 50MP + 2MP’den oluşan ikili bir kamera yapısı karşılıyor. Cihazın ön yüzeyinde bulunan lens ise 8MP’lik bir çözüm kalitesi sunuyor. Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alan telefon aynı zamanda 33W hızlı şarj teknolojisi özelliğine sahip. Kutudan Android 12 işletim sistemi tabanlı ColorOS 13 işletim sistemiyle çıkacak olan telefonun satış fiyatının ise 233 dolar olarak açıklandı.