OPPO bir oyuncu telefonu yapıyor olabilir!

OPPO'ya ait olduğu iddia edilen bir oyuncu telefonunun görüntüleri patent alınırken sızdırıldı! İşte o görseller.

OPPO bir oyuncu telefonu yapıyor olabilir!

Oyunlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Son yıllarda ise oyun oynamak için daha çok mobil platformları tercih etmeye başladık. Çoğu telefon üreticisi bu duruma ayak uydurarak oyun odaklı özel telefonlar üretmeye başladı.

OPPO'da bu olan bitene kayıtsız kalmayıp bir oyuncu telefonu üreteceğe benziyor. OPPO'nun oyuncu telefonu EUIPO’ya (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) yapılan bir patent başvurusunda render tasarımlarıyla ortaya çıktı. Bu görselleri ilk paylaşan ise 91 mobiles oldu.

İşte 91 mobiles'ın paylaştığı görüntüler:

OPPO bir oyuncu telefonu yapıyor olabilir! - Resim : 1

Cihazın adıyla ilgili bir paylaşım olmasa da bu görüntülerden yola çıkarsak. Telefon ASUS ROG Phone 5 ve Lenovo Legion 2 Pro gibi bir oyuncu telefonu tasarımına sahip olacak gibi duruyor.

Cihazın alt kısmında 3,5 mm ses girişi, mikrofon, USB-C girişi ve hoparlör ızgarası bulunuyor. Telefonun sağ tarafında güç tuşu, sol tarafında ise ses tuşları bulunuyor.

Telefonda bir çentik veya kamera deliği olmaması dikkat çekiyor. Bu bize büyük bir ekran gövde oranı sunacak. Fakat kamera, ahize ve sensörlerin nereye konumlandırılacağı bilinmiyor.

Cihazın arka tarafında ise dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Fakat kamera sensörleriyle ilgili ayrıntılar bilinmiyor.
Telefonun arka tasarımı OPPO Reno5 Marvel Edition'a oldukça benziyor.

Teknik özellikleri hakkında pek bir bilgiye sahip olmasak da bizi güçlü bir telefonun beklediğini söyleyebiliriz.

Telefonun ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi yok ve OPPO bunu resmi olarak açıklamamış olsa da. İleri ki dönemlerde bizi yeni bir oyuncu telefonunun beklediğini söyleyebiliriz.
Oppo'nun bu hamlesi piyasadaki rekabeti artıracak gibi duruyor. Akıllı telefon üreticileri rekabet etmek için daha iyi özellikler ve daha uygun fiyatlar sunabilir. Bu hamle ise kullanıcıyı sevindirebilir.