Mobil

Oppo bu modeli ile pazardaki dengeleri tamamen değiştirecek

Markaların normal telefonlardan ziyade katlanabilir telefonlarıyla yarışmaya başladığı şu dönemde Oppo da dikine katlanabilen bir telefon üzerinde çalışıyor.

Oppo bu modeli ile pazardaki dengeleri tamamen değiştirecek

Her ne kadar yüksek fiyatlarından dolayı pek fazla kişi satın almasa bile markalar son dönemlerde katlanabilir telefonlara yoğunlaşmaya, birbirleriyle rekabetlerini bu yönde değiştirmeye başladılar. Oppo'nun zaten bir katlanabilir telefonu resmi olarak piyasada var, ancak bu cihaz açıldığı zaman tablet katlandığı zaman normal telefon olan formda, yani yatay katlanabiliyor. 

Geçtiğimiz aylarda Oppo'nun aldığı bir patent şirketin döner menteşeli kapaklı bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya çıkartmıştı.

Sektörü domine etmek isteyen Oppo söylentilere göre dikine katlanabilen bir telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Daha öncesinde Motorola'nın Razr modeli ve Samsung'un Galaxy Flip ile denemiş olduğu bu konsept açıkçası kullanıcılar tarafından pek rağbet görmemiş ve diğer üreticiler de dikine katlanabilen telefonları bir kenara bırakıp yatay katlanabilen telefonlara yönelmişlerdi.

Elimizdeki detaylar:

Weibo isimli Çince kaynağa göre Oppo'nun katlanabilir telefonu katlandığında yaklaşık 2 inç, açıldığında ise 7 inç boyutlarında olabilir. Diğer bir söylentiye göre Oppo bu telefonu pazarlarken kadınlara yönelik pazarlama stratejileri uygulayarak kadın kullanıcıları hedef alacak.

Oppo'dan dikine katlanabilen telefon

Katlanabilir telefonlarda bataryaya alan ayırmak biraz zordur, bunu bilen Oppo enerji verimliliği konusunda iddialı bir teknoloji olan LTPO ekran kullanacak. LTPO ekran sayesinde telefonun ekranı yüksek tazeleme hızına sahip bir ekran olabilir. Telefonun bataryasının ise 3.500mAh ile 4.000mAh arasında olması bekleniyor. 

Cihazın her ne kadar kullandığı yonga setinden tutun kamera paketine kadar hiç bir bilgisi ortaya çıkmamış olsa da Oppo'nun böyle bir telefon üzerinde çalıştığına ve bu telefonu yakın zamanda gerçekleştireceği bir lansmanda tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.