Mobil

Oppo çığır açan bir tasarımla geliyor!

Oppo, geçtiğimiz haftalarda geliştirdiği kaydırılabilir telefondan sonra şimdi de 7 farklı boyuta getirilebilecek bir telefon tasarımı geliştirdi. İşte detaylar.

Oppo çığır açan bir tasarımla geliyor!

Oppo, geçtiğimiz haftalarda Find X 2021 katlanabilir konsept telefonunu tanıtmıştı ki bu da ticari olarak satışa sunulmanın bir yolu olarak görülebilir, ancak şirket şimdiden ileriyi düşünüyor ve akıllı telefon tasarımında bir sonraki devrimin peşine düşüyor. Şirket, Japon tasarım stüdyosu Nendo ile yeni bir konsept katlanabilir ve kaydırılabilir telefon geliştirmek için işbirliği yaptı. Bu telefon, yedi farklı boyut kullanımına izin veren üç menteşeye sahip.

Oppo çığır açan bir tasarımla geliyor! - Resim : 1

Nendo ve Oppo'nun bir basın bülteninde ortaya koyduğu bu sözde "katlanabilir/kaydırılabilir telefon" un arkasındaki fikir, insanların el cihazlarından daha fazla işlevsellik isteme fikrinden geliyor. Telefonun şeklini değiştirme esnekliğini kullanarak, kullanıcılar duruma göre boyutu değiştirme olanağına sahip olacaklar.

Resim

Oppo, üç menteşeli yeni katlanabilir konsept telefonu tanıttı

Konsept ayrıca gömülü bir kalem içeriyor. Her iki durumda da Oppo, bu cihazın gerçeğe dönüşmesi için hala zaman olduğunun farkında, ancak ileriye bakmak ve yeni inovasyon yolları bulmak her zaman önemli.

Oppo introduces new “slide” concept phone with three hinges

Her iki şirket de aynı zamanda kulaklık çiftinin bir kasaya/güç merkezine bağlandığı bir TWS konsepti üzerinde çalıştı, aynı zamanda birbirlerine bağlanıp her zamanki kadar kompakt hale gelebilecekler. Kasa, kablosuz şarj ile akıllı bir hoparlörün üzerine yerleştirilebilecek ve müzik hoparlörde çalmaya devam edecek.

Oppo introduces new “slide” concept phone with three hinges

Yorumlar
Katlamacı Mehmet
Her şey iyi hoş da bu kadar parçaya değer mi iki üç katliycan diye, bilemedim
Cevapla
💎G@kko💎
Oppo inavasyonlar açısından gayet eyi bi firma ama fiyat politikasınan tasarımı acilen değişmesini tavsiye edim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.