Oppo Enco Air 3 Pro beklentileri fazlasıyla karşılayacak

Kablosuz kulaklık pazarındaki payını arttırmak isteyen Oppo bunun için Oppo Enco Air 3 Pro modeline güveniyor.

Oppo Enco Air 3 Pro beklentileri fazlasıyla karşılayacak

Oppo, 10 Temmuz'da Hindistan'da Reno 10 serisini sunmak üzere son hazırlıklarını yapıyor. Bu serinin yanı sıra, markanın aynı zamanda Oppo Enco Air 3 Pro'yu da Hindistan pazarına sunacağı biliniyor. Geçtiğimiz hafta başında, Enco Air 3 Pro'nun tasarımı ile ilgili bazı bilgiler paylaşıldı. Şimdilerdeyse, bu kulaklık modeli Bluetooth SIG sertifikasyon web sitesinde görüntülendi.

Sertifikasyon belgesi, ETE51 model numarasıyla kaydedilen Enco Air 3 Pro'nun Bluetooth 5.3 bağlantısına sahip olacağını doğruluyor. Bu model numarasının, daha önceden tanıtılan Enco Free 3 kulaklıklarla ilişkilendirilen numara ile örtüştüğünü belirtmek önemli. Bu durum, bu iki ürünün aslında aynı olduğunu bir kez daha onaylıyor.

Oppo Enco Air 3 Pro beklentileri fazlasıyla karşılayacak

Duyumlara göre, piyasaya sürülmeyi bekleyen Oppo Enco Air 3 Pro kulaklıklar, 12,4 mm'lik bambu fiberinden yapılmış sürücüler ile yüksek kaliteli ses sunacak. Bu kulaklıkların Bluetooth 5.3 teknolojisi ile sorunsuz ve güvenilir bir bağlantı sağlaması bekleniyor. Ayrıca, çeşitli ses kodeklerini destekleyeceği, bunlar arasında LDAC, LC3, AAC ve SBC'nin bulunduğu belirtiliyor.

Kullanıcılara daha iyi bir dinleme deneyimi sunma hedefiyle, Enco Air 3 Pro'nun mekansal ses özelliklerine sahip olabileceği düşünülüyor. Bu kulaklıkların aktif gürültü iptali (ANC) özelliği ile yaklaşık 49dB sağlayabileceği ve dış gürültüyü etkin bir şekilde azaltabileceği ifade ediliyor. Bunun yanında, yaklaşık 47ms'lik düşük gecikme modu da beklenen özellikler arasında. Bu sayede en iyi oyun performansı desteklenebilir.

Kullanıcıların kulaklıkları kolay ve sezgisel bir şekilde kullanabilmesi için Enco Air 3 Pro'nun dokunmatik jest kontrolleri sunacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, bu kulaklıkların çoklu cihaz bağlantısını destekleyebileceği ve cihazlar arasında sorunsuz geçişin mümkün olabileceği düşünülüyor.