Mobil

Oppo Find 7a'nın içinden OnePlus One çıktı!

Oppo Find 7'nin kaynak kodlarında bakın neler ortaya çıktı!


Çin'in en büyük teknoloji firmalarından biri olan Oppo Find 7 (2K çözünürlüklü) ve Find 7a (Full HD çözünürlüklü) modelleri ile sektöre bomba gibi düşmüştü. Büyük üreticilerin 2K çözünürlük ile ilgili en ufak bir açıklaması bile yokken Oppo Çinli kardeşi Vivo gibi 2K çözünürlüklü telefonu bizlere tanıtmıştı.

Snapdragon’un en hızlı işlemcisi ve 3GB sistem belleği ile gelen telefon daha Şubat ayında bir efsane haline gelmişti. Mart ayında satışa sunulan bu telefondan sonra Oppo’dan ayrılan bir mühendis gurubunun kurdukları şirketin OnePlus One adında bir telefon üzerinde çalıştıkları duyuruları yapılmıştı ve Nisan ayında OnePlus One duyuruldu.

Bu telefon Oppo Find 7a ile hemen hemen aynı özelliklerine sahip bir telefondu ama birçok yönden daha iyi görünüyordu. Özellikle fiyat konusunda resmen çığır açan OnePlus One’ın Oppo ile bir ilişkisi olmadığı firmaların yöneticileri tarafından dile getiriliyordu.

Find 7a’nın kaynak kodlarını araştıran çok değerli bir arkadaşımızın ve abimizin tarafıma yolladığı bilgiye göre Find 7a’nın kaynak kodlarında OnePlus One’ın izlerine rastlandığı ortaya çıktı. Buna göre 2 firma arasında ki bağlantının da ortaya çıkartıldığını belirtmek yanlış olmayacaktır. OnePlus One ve Find 7a’nın belli bölgelerde daha fazla ve daha farklı fiyat politikaları ile satılmaya çalışılması ticari anlamda oldukça sık kullanılan bir durumdur. Bir ürün farklı isimlerle farklı perakendecilere sattırılmaya çalışılarak aynı üründen farklı kazanımlar ortaya çıkartılabilmektedir.

işte o kaynak kodu OnePlus One olarak algılanan FIND7OP (OP= Onelus One olduğu düşünülüyor) adres satırı; 

1404121902_oppo-find-7a-vs-oneplus-one.png

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.