Mobil

OPPO Find N çıktığı gibi tükendi! ikinci el satışları 1.800 doları aştı

OPPO Find N katlanabilir cihazı piyasaya sürüldüğü yerde çığır açtı. Katlanabilir cihaz piyasasına ciddi bir giriş yapan OPPO'nun yeni cihazı tükendi.

OPPO Find N çıktığı gibi tükendi! ikinci el satışları 1.800 doları aştı

OPPO, bu hafta başlarında Çin'de ilk katlanabilir akıllı telefonu OPPO Find N cihazını resmi olarak duyurmuştu. Akıllı telefon, kategorisine göre cihaz daha uygun fiyat etiketiyle geldi ve şirketin iç pazarında çoktan satıldı. Ancak cihaz ikinci el satış platformlarında da boy göstermeye başladı ve orijinal perakende fiyatından çok daha yüksek bir fiyat etiketi ile satılıyor.

Önce akıllı telefondan bahsedecek olursak, OPPO Find N, Çinli akıllı telefon üreticisinin piyasadaki ultra üst düzey segmenti hedefleyen en son amiral gemisi ürünü. Ayrıca Find N, OPPO'nun şu anda Samsung'un hakim olduğu katlanabilir pazara girişini de işaret ediyor. Ancak Samsung, segmentte zaten yerleşik bir varlığa sahip olsa da, Çinli markanın OPPO Find N modeli, önceki Galaxy Z Fold 3 serisinden çok daha ucuz bir fiyata geliyor.

OPPO Find N çıktığı gibi tükendi! ikinci el satışları 1.800 doları aştı

oppo find n

Şu anda OPPO Find N 23 Aralık'ta satışa çıkacak, ancak şirket katlanabilir akıllı telefonu hem çevrimdışı hem de çevrimiçi kanallar aracılığıyla sınırlı sayıda piyasaya sürmüştü. Ayrıca, cihaz Çin'de oldukça hızlı bir şekilde tükendi ve bu, Apple ve Samsung'un diğer geleneksel yüksek kaliteli telefonlarındaki rakipleri göz önüne alındığında şaşırtıcı değil. Orijinal fiyatlandırmaya bakıldığında, Find N, 8GB+256GB ve 12GB+512GB varyantları olmak üzere iki depolama yapılandırmasında mevcut. İlki 7.699 Yuan (kabaca 1.210 $), ikincisi ise 8.999 Yuan (kabaca 1.410) olarak fiyatlandırılıyor. Ancak bu akıllı telefonu satın almak isteyenler için, zaten tükenmiş olduğundan ve ilk alıcılar bu cihazı orijinalinden  çok daha yüksek bir fiyat etiketine sattığından, bu fiyata bu fiyata bulmak zor olabilir.

İkinci el/kullanılmış mal platformunda, insanlar açılmamış temel modellerini 9.299 Yuan'a (kabaca 1.460$) satarken, 512GB'lık versiyonu şimdi 12.000 Yuan'a (kabaca 1.880$) satılıyor. 

Yorumlar
yusuf Cukadar
Biz alayamiyacaksak niye çıkartıyorsunuz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.