Oppo Find N2, katlanabilir akıllı telefonların en büyük sorununu çözecek

Akıllı telefon dünyası günden güne yeni bir boyuta doğru sürüklenirken, birçok teknoloji şirketi de pazarın dışında kalmamak için kendini güncellemeye devam ediyor.

Oppo Find N2, katlanabilir akıllı telefonların en büyük sorununu çözecek

Kim ne derse desin artık katlanabilir akıllı telefonlar sektörün tartışmasız bir gerçeği. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un liderliğinde büyüyüp gelişen bu sektör, artık sayısı son iki yılda birkaç kat artan yeni geliştiricilere de ev sahipliği yapıyor. Katlanabilir akıllı telefon sektörüne yatırım yapan isimlerden biri de Çinli teknoloji devi Oppo.

Bilindiği üzere bu şirket, katlanabilir akıllı telefon sektörüne Oppo Find N modeliyle giriş yapmış ancak ilk elin günahı olmaz sözünde olduğu gibi, ilk modelinde arzulanan başarıdan çok uzak kalınmasını pek de dert etmemişti. Ancak şirket yeni modelde kullanıcıların en çok şikayet ettikleri sorun alan cihaz ağırlığını önemli ölçüde azaltarak rakiplerine karşı büyük bir avantaj yakalamak istiyor.

Oppo Find N2, katlanabilir akıllı telefonların en büyük sorununu çözecek

Ünlü duyum kanalı Ice Universe tarafından servis edilen bilgilere göre Oppo Find N2 modelinin ağırlığı 240 gramın altında kalacak. Bunun anlamı ise cihaz selefine göre %15 kadar daha hafif bir model olacak. Üstelik hepsi bununla da sınırlı değil, Samsung veya Xiaomi’nin tüm katlanabilir modellerini hafiflik anlamında zaten sollayacak olan bu telefon, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 14 Pro Max modellerinden bile daha hafif olacak.

Henüz çıkış tarihi hakkında net bir bilgi bulunmayan Oppo Find N2’nin gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alması bekleniyor.