Oppo, Find N3 Flip modelinin global pazara da geleceğini doğruladı

Bir süredir Oppo’ya yakın kaynaklardan gelen bilgiler, şirketin yeni katlanabilir telefonunun sadece Çin’le sınırlı kalmayacağını söylüyordu, beklenen haber Oppo’dan geldi.

Oppo, Find N3 Flip modelinin global pazara da geleceğini doğruladı

Oppo'nun Find serisi, Flip telefon kategorisinde önemli bir yere sahip olmaya devam ediyor. Çin merkezli teknoloji devi, yeni modeli Find N3 Flip'i tanıttı. Bu model, Dimensity 9200 yonga setine sahip. Ayrıca OnePlus'tan alışık olduğumuz bildirim kaydırgacını bu modelde de görebiliyoruz. Arka tarafta, 50MP'lik üçlü kamera kurulumu yer alıyor ve bu kurulumun başını 50MP Sony IMX890 ana kamera çekiyor. Aynı zamanda 32MP IMX709 telefoto kamera ve 48MP IMX581 ultra geniş açılı kamera da bu kurulumda bulunuyor.

Find N3 Flip, Oppo'nun Find N2 Flip'inin devamı niteliğinde ve bu model de küresel pazara sunulacak. Firma, bu telefonun küresel bir etkinlikle tanıtılacağını belirtti fakat ne zaman olduğu konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Çin'de 6,799 Yuan (yaklaşık 932 dolar) başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak olan Find N3 Flip, 12GB RAM ve 256GB veya 512GB depolama seçenekleriyle geliyor. Satışların Çin'de 8 Eylül'de başlaması planlanıyor.

Oppo, Find N3 Flip modelinin global pazara da geleceğini doğruladı

Find N3, önceki modeli Find N2'ye göre önemli geliştirmelere sahip. Cihaz, MediaTek'in Dimensity 9200 yonga seti ile birlikte geliyor. Ayrıca yeni bir menteşe sistemi de bu modelde bulunuyor. Firma bu menteşe sistemine "Seiko Pseudo-cone Menteşe" adını vermiş ve bu menteşenin 600.000 kez zarar görmeden katlanabildiği testlerle doğrulandı.

Telefonun kamerası da oldukça dikkat çekici. Oppo, Find N3 Flip modelinde Hasselblad ile iş birliği yaparak kamera sistemini geliştirdi. Ana kamera olarak 50MP Sony IMX890 sensörü tercih edilmiş. Bunun yanı sıra telefoto kamera olarak 32MP IMX709 ve ultra geniş açılı kamera olarak da 48MP IMX581 sensörleri yer alıyor.

Samsung Galaxy Z Flip 5 ve Moto Razr 40 Ultra gibi telefonlardan farklılaşan Oppo Find N3 Flip, özellikleriyle flip telefon arayan kullanıcılar için ideal bir seçenek olabilir. Özellikle yeni menteşe sistemi ve üst düzey kamera kurulumu ile dikkat çekiyor.