Oppo Find N5 Flip iptal edildi

2024 katlanabilir telefon lansman takvimine göre, Oppo'nun merakla beklenen modeli Find N5 Flip'in iptal edildiği ortaya çıktı.

Oppo Find N5 Flip iptal edildi

Bu haber, katlanabilir telefon teknolojisine ilgi duyan teknoloji severler için hayal kırıklığı yaratabilir. Vivo ile rekabet eden Oppo'nun katlanabilir telefon segmentindeki yolculuğu, bu iptalle birlikte yeni bir döneme giriyor gibi görünüyor.

Şubat ayı ortalarında ortaya çıkan bir iddia, Oppo'nun katlanabilir telefon pazarından çekileceğini öne sürmüştü. Bu iddia, şirketin geçen yıl bu alandaki pazar payının düşmesiyle ilişkilendiriliyordu. Oppo, söylentiyi yalanlamak için hızla bizimle iletişime geçti ancak belki de bu iddialar tamamen asılsız değildi.

Güvenilir bir kaynaktan bugün gelen yeni bir rapor, geçen yıl piyasaya sürülen Find N3 Flip'in halefi olacak Oppo Find N5 Flip'in iptal edildiğini söylüyor. Bunun nedeni belirtilmese de, Oppo tarafından üretilen önceki nesil Flip'lerin satışlarının, serinin devamını haklı çıkaracak kadar yüksek olmadığı varsayılıyor. Hâlâ, katlanabilir telefon pazarının bugün bile ne kadar yeni olduğunu düşünürsek, bu oldukça şaşırtıcı bir hamle olurdu.

Oppo Find N5 Flip iptal edildi

Diğer yandan, Oppo Find N5 sağlam bir şekilde hayatta ve hatta OnePlus Open 2 ile birlikte küresel olarak piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Bu, Find N3 ve orijinal Open gibi, farklı isimlerle aynı cihaz olabilir.

Ayrıca, Xiaomi'nin Mix Fold 4'ünün küresel olarak piyasaya sürüleceği iddia ediliyor; bu, Xiaomi'nin katlanabilir cihazının küresel olarak piyasaya sürülmesi olacak. Xiaomi'nin ilk flip tarzı katlanabilir telefonu Mix Flip de bu yıl içinde geliyor, ancak yalnızca Çin'de kalacak. Vivo için de benzer bir durum söz konusu - X Fold3 küresel pazara sunulacak, X Flip2 Çin'de kalacak. Oppo, Xiaomi ve vivo'nun Samsung'a uluslararası flip tarzı katlanabilir telefonlar pazarını bırakması tuhaf, ama durum bu.

Elbette, bu söylenti gerçekleşirse. Her zaman olduğu gibi, internet üzerinde okuduğunuz her şeye, güvenilir bir kaynaktan gelse bile, inanmayın.