Oppo Find X2 Pro Xiaomi Mi 10 Pro’yu ezdi geçti!

Oppo’nun son amiral gemisi modeli Find X2, Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Mi 10 Pro’yu AnTuTu’da ezip geçti! İşte detaylar.

Oppo Find X2 Pro Xiaomi Mi 10 Pro’yu ezdi geçti!

Teknoloji dünyasının önem verdiği ve kriter olarak kabul ettiği performans testlerinden biri olan AnTuTu güncel sonuçları açıkladı. Yayınlanan rapora göre sıralamada önemli bir değişim olmadı.

Opoo Find X2 Pro ve Find X2, Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Mi 10 Pro’yu ezip geçmeyi başardı.

Oppo Find X2 Pro Xiaomi Mi 10 Pro’yu ezdi geçti!

Aslında burada işin ilginç yanı Oppo Find X2 Pro’nun Xiaomi Mi 10 Pro’yu geçmesi değil. Find X2’nin Mi 10 Pro’yu geçmesi. Ülkemizde 10.000 TL’lik etiketle satılan Find X2 düşük RAM ve depolama kapasitesine karşın Xiaomi’nin son amiral gemisi modelinin üzerine çıkmayı başarmış.

8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanına sahip olan Find X2 600884 puan alırken, Xiaomi Mi 10 Pro ise 12GB RAM ve 512GB dahili depolama alanına karşın 600264 puanda kalmış.

Oppo Find X2 Pro Xiaomi Mi 10 Pro’yu ezdi geçti! - Resim : 1

Öte yandan listeye baktığımızda Oppo ve Vivo modellerinin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Ayrıca ilk 10’da bir tane bile Samsung modelinin yer almıyor oluşu da bir diğer soru işareti. Görünen o ki Çinli üreticiler performans tarafında da rakip tanımıyorlar.

Çoğu telefonda aynı yonga seti, aynı RAM kapasitesi ve hatta aynı depolama alanı bulunsa da işletim sisteminde kullanılan arayüz ve telefon içerisindeki soğutma sistemi de bu puanlarda önemli bir rol üstleniyor.